Results for BOK Regional Event Stockhill - 27-Jan-2019 - Provisional

...return to index

Course Results

Brown

Results

7.525km 165m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Mitchell SBOC M21 43:57  
2nd Adam Potter BOK M21 49:16 +5:19
3rd Ben Maliphant BOK M21 49:28 +5:31
4th Megan Carter-Davies MWOC W21 51:29 +7:32
5th Ben Chesters DEVON M40 52:48 +8:51
6th Oliver Tonge BOK M16 53:03 +9:06
7th Jim Bailey BOK M16 56:48 +12:51
8th Richard Barrett BAOC M45 56:51 +12:54
9th Charlie Adams SYO M55 58:16 +14:19
10th Phil Murray BOK M55 60:18 +16:21
11th Clive Hallett BOK M55 60:39 +16:42
12th Geoffrey Ellis RAFO M40 62:22 +18:25
13th Laurence Townley SN M45 62:38 +18:41
14th Matthew Pickering UBOC M21 63:29 +19:32
15th James Clemence SWOC M55 64:07 +20:10
16th Elliot Malkin IND M21 65:07 +21:10
17th Mark Saunders BOK M60 65:28 +21:31
18th Harry Stagg BOK M18 66:16 +22:19
19th Jan Travnicek TVOC M40 67:04 +23:07
20th Owain Jones BOK M35 67:47 +23:50
21st Ifor Powell BOK M50 68:34 +24:37
22nd Tommi Grover BOK M40 68:41 +24:44
23rd Peter Ward NGOC M45 69:30 +25:33
24th Jack Forrest DEVON M18 70:22 +26:25
25th Richard Cottle BOK M50 71:23 +27:26
26th Simon Kippin TVOC M45 72:56 +28:59
27th Jolyon Medlock WSX M45 73:01 +29:04
28th Andrew Howard WIM M45 73:46 +29:49
29th Paul Gebbett BOK M50 74:17 +30:20
30th Logan McIntyre TVOC M18 74:23 +30:26
31st Phil Newall KERNO M55 74:31 +30:34
32nd Steven Horsler WIM M50 74:38 +30:41
33rd Charles Nell RAFO M21 77:02 +33:05
34th John Oakes WIM M45 77:20 +33:23
35th Scott Bailey BOK M45 77:39 +33:42
36th Spencer Modica DEVON M50 77:43 +33:46
37th Peter Stagg BOK M45 78:32 +34:35
38th Nick Gracie BOK M45 79:04 +35:07
39th Paul Fox SN M55 79:24 +35:27
40th Andrew Tindal   M50 80:37 +36:40
41st Adam Baker-Hale RAFO M45 81:27 +37:30
42nd Mark Adams HH M55 81:42 +37:45
43rd Oliver Frost     81:45 +37:48
44th Adam Hampshire BOK M45 82:03 +38:06
45th Christian Saxtoft BOK M55 84:10 +40:13
46th Stuart Ebbrell BAOC M45 85:18 +41:21
47th Andy Rimes QO M55 89:04 +45:07
48th Darrell Read BOK M35 90:09 +46:12
49th Rob Hick WSX M55 90:20 +46:23
50th Emily Gay BOF W21 94:36 +50:39
51st Will Hirst BOK M21 96:49 +52:52
52nd Russell Finch SWOC M50 97:39 +53:42
53rd Chris Turner WIM M55 103:17 +59:20
54th Charles Daniel BOK M60 110:37 +66:40
55th Peter Dobra UBOC M20 110:58 +67:01
  Adam Forrest DEVON M45 rtd  

Blue

Results

5.9km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Matthew Owen BOK M50 59:07  
2nd Lucy Tonge BOK W20 61:51 +2:44
3rd Axel Blomquist BAOC M65 61:52 +2:45
4th Paul Lane BAOC M60 63:55 +4:48
5th Jamie Hicks SOC M21 64:34 +5:27
6th Bethany Kippin TVOC W20 64:52 +5:45
7th Nick Nourse NWO M55 64:53 +5:46
8th Tom Perry DEVON M16 64:58 +5:51
9th Ian Ditchfield MV M60 65:59 +6:52
10th Fergus Crawford BOK M45 66:18 +7:11
11th Jackie Hallett BOK W60 66:58 +7:51
12th= Jane Stagg BOK W45 67:09 +8:02
12th= Richard Hudson BOK M55 67:09 +8:02
14th Kevin Bracher SOC M60 68:51 +9:44
15th Chris Perry DEVON M50 68:57 +9:50
16th Richard Tiley LOC M60 69:14 +10:07
17th Elizabeth Horsler WIM W16 69:20 +10:13
18th Jes Dickin SOC M55 71:18 +12:11
19th David Faulkner BOK M55 71:37 +12:30
20th Doug Wilson NGOC M50 72:13 +13:06
21st Peter Shrivington QO M45 72:35 +13:28
22nd Alison Simmons BOK W60 73:08 +14:01
23rd Rachel Leathwood BOK W45 73:18 +14:11
24th Alice Bedwell BOK W55 73:27 +14:20
25th David Pilling BOK M50 73:51 +14:44
26th Christopher Kelsey BOK M60 74:08 +15:01
27th Simon Greenwood SAX M60 74:09 +15:02
28th David May SLOW M70 74:14 +15:07
29th Rebecca Ward NGOC W16 74:51 +15:44
30th Margaret Reynolds SBOC W55 74:52 +15:45
31st Steve Robertson QO M65 75:00 +15:53
32nd Jo Foster BOK W60 75:16 +16:09
33rd John Simmons BOK M65 76:18 +17:11
34th Niall Reynolds SBOC M55 76:30 +17:23
35th Tamsin Horsler WIM W50 76:44 +17:37
36th Tereza Maria Rush BOK W40 76:56 +17:49
37th Rob Taylor NGOC M50 77:56 +18:49
38th Vesela Chokoeva SLOW W45 77:58 +18:51
39th Rachel Dennis BOK W50 79:08 +20:01
40th Chris Johnson BOK M65 81:15 +22:08
41st Sandy Burgon BOK M60 82:46 +23:39
42nd Chris Virgo DEVON M65 82:57 +23:50
43rd= Karen French WIM W50 84:31 +25:24
43rd= Brian Hughes HOC M70 84:31 +25:24
45th Peter Foster BOK M60 85:28 +26:21
46th= David Mitchell SBOC M60 86:29 +27:22
46th= Simon St Leger-Harris BOK M65 86:29 +27:22
48th Stuart Hanstock BOK M21 88:13 +29:06
49th Matt Claydon IND M35 89:43 +30:36
50th Allan McCall NGOC M50 90:27 +31:20
51st Mikhail Gryaznevich TVOC M65 91:02 +31:55
52nd Nick Dennis BOK M55 91:24 +32:17
53rd Adele Newall KERNO W55 94:58 +35:51
54th Phil Warry BOK M65 99:16 +40:09
55th Gwen Tanner BOK W55 101:00 +41:53
56th Gavin Avey-Hebditch WSX M60 101:27 +42:20
57th Louise Tonge BOK W50 101:31 +42:24
58th David Mullins SARUM M70 102:34 +43:27
59th Ian Phillips NGOC M60 103:09 +44:02
60th Colin Hicks SOC M65 107:06 +47:59
61st Nikolay Yanev SLOW M45 110:07 +51:00
62nd Martin Lewis QO M50 110:38 +51:31
63rd Ted McDonald BOK M75 112:07 +53:00
64th Ian Hylton BKO M50 121:10 +62:03
65th Philip Fawkner-Corbett BOK M65 123:02 +63:55
66th Matthew Knipe QO M55 123:29 +64:22
67th Ruth Rhodes SO W75 124:03 +64:56
68th Rosie Wych QO W60 125:07 +66:00
69th Allan Darwell BOK M65 125:53 +66:46
70th Carolyn Dent BOK W55 137:09 +78:02
71st Richard Rossington BOK M55 139:07 +80:00
72nd Stephen Lee-Jones BOK M50 141:50 +82:43
  Roger Thetford TVOC M55 w13  
  David Saunders HH M60 m11-19  
  Woo Allen BAOC W50 w13  
  Thomas Cochrane NGOC M21 m8  
  Andy Little IND M35 rtd  
  Tim Sands BOK M70 rtd  

Green

Results

3.9km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st James Hargreaves BOK M35 33:43  
2nd Mike Christopher WIM M60 41:20 +7:37
3rd William Thomas DEVON M14 43:58 +10:15
4th Bruce Bryant OD M60 44:35 +10:52
5th ALINA A ROTARU BOK W35 45:52 +12:09
6th Andrew French WIM M50 45:53 +12:10
7th Andrew Graham SARUM M60 49:31 +15:48
8th Brian Johnson WIM M65 49:32 +15:49
9th Jamie Dale Bok M16 49:54 +16:11
10th Ruby Owen BOK W16 50:05 +16:22
11th Suzanne Harding NGOC W55 51:15 +17:32
12th Richard Carey IND M21 51:29 +17:46
13th Andrew King BOK M45 52:38 +18:55
14th Ian Prowse NGOC M65 54:18 +20:35
15th David Palmer BOK M70 55:59 +22:16
16th David Potter BOK M55 56:00 +22:17
17th Peter Ribbans SWOC M60 56:43 +23:00
18th Chris Atkins BOK M40 56:59 +23:16
19th Jim Graham WIM M65 57:03 +23:20
20th Kevin Bush SWOC M60 59:10 +25:27
21st Robert Green QO M60 59:39 +25:56
22nd Neo Phoenix WSX M21 59:53 +26:10
23rd Edith Stagg BOK W16 60:13 +26:30
24th Kevin Howe BOK M50 60:34 +26:51
25th David Hanstock BOK M60 60:57 +27:14
26th Carol Sands BOK W65 61:06 +27:23
27th Angela Modica QO W45 61:43 +28:00
28th Martin Cross WIM M70 61:51 +28:08
29th John Chesters DEVON M65 62:08 +28:25
30th John Mills SWOC M65 62:19 +28:36
31st Paul Taunton NGOC M65 63:26 +29:43
32nd Nicolas Barrett SN M16 64:14 +30:31
33rd Neil Eaton BOK M55 64:36 +30:53
34th Roger Hargreaves KERNO M70 67:22 +33:39
35th Judith Taylor NGOC W50 67:29 +33:46
36th Rick Roberts HOC M65 67:58 +34:15
37th Tony Lloyd BOK M65 68:28 +34:45
38th Liz Phillips OD W55 69:35 +35:52
39th Michelle Barrows BOK W45 69:53 +36:10
40th Reece Nineham RAFO M21 71:12 +37:29
41st= Jim Radford IND M60 72:31 +38:48
41st= Paul Hammond HOC M55 72:31 +38:48
43rd Duncan Perry BOK M50 72:40 +38:57
44th= Alison Saunders HH W60 72:45 +39:02
44th= Rosalind Taunton NGOC W65 72:45 +39:02
46th Nick Foley IND M21 73:06 +39:23
47th Robin Baker POTOC M70 73:21 +39:38
48th Caroline Potter BOK W55 73:42 +39:59
49th Caroline Emslie IND W21 73:46 +40:03
50th Michelle Ward NGOC W45 74:16 +40:33
51st Robin Halsey BOK M50 74:17 +40:34
52nd Matthew Gardiner   M21 74:22 +40:39
53rd Catherine Dale Bok W55 74:59 +41:16
54th Susanne Andersen BOK W55 75:15 +41:32
55th Amy Curtis BOK W45 75:41 +41:58
56th Jill Green DEVON W75 77:42 +43:59
57th Dace Rozenberga BOK W35 78:41 +44:58
58th Denise Mullins SARUM W65 83:52 +50:09
59th Paul Norman SYO M55 84:33 +50:50
60th Jane Bush SWOC W60 84:37 +50:54
61st Rebecca Medlock WSX W45 85:16 +51:33
62nd Cat Edwardes DEVON W45 87:20 +53:37
63rd Anne May SLOW W70 88:47 +55:04
64th Clare Fletcher BOK W75 89:35 +55:52
65th Robert Mills IND M21 93:54 +60:11
66th Karen Lewis QO W50 98:05 +64:22
67th Sheila Miklausic NGOC W70 117:44 +84:01
68th Gill Sharp SN W60 121:43 +88:00
69th Arthur Vince KERNO M75 131:26 +97:43
  Frank Townley SN M16 w1 m4-5 m8-12  
  Fiona Hanstock BOK W60 m4-15  
  Laurence Gossage BOK M65 m8-10  
  Bryony Stagg BOK W16 m4  
  Nick Biggs BOK M40 m13-15  
  Chris Cudmore QO M65 m4  
  Issie Baldwin   W14 m4  
  Mike Forrest BOK M65 w2 rtd  

Short Green

Results

2.75km 80m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Rose Taylor NGOC W14 40:35  
2nd Ella May Rush BOK W14 43:37 +3:02
3rd Peter Hambleton SARUM M75 46:35 +6:00
4th Graham Tough SWOC M75 50:11 +9:36
5th Sue Hands WIM W70 51:13 +10:38
6th Nicola Morris BOK W40 52:03 +11:28
7th Diana Nicoll BOK W55 54:26 +13:51
8th Ruth Chesters DEVON W65 58:51 +18:16
9th Tony Noott BOK M80 64:13 +23:38
10th Dave Urch BOK M70 65:15 +24:40
11th Chris Baker BOK M40 65:51 +25:16
12th Bill Vigar QO M80 66:02 +25:27
13th David Bland WIM M80 66:36 +26:01
14th Elsie Hargreaves KERNO W70 68:09 +27:34
15th Charlotte Thornton SARUM W70 70:08 +29:33
16th Bernhard Hagen BOK M45 70:21 +29:46
17th Anne Palmer BOK W65 74:58 +34:23
18th Lin Callard NGOC M85 75:06 +34:31
19th Gillian Cross WIM W70 78:14 +37:39
20th John Coleman NGOC M80 81:35 +41:00
21st Robert Teed NGOC M80 85:24 +44:49
22nd Ann Mitchell SBOC W45 85:27 +44:52
23rd David Gray BOK M70 86:27 +45:52
24th Caroline Christopher WIM W65 87:33 +46:58
25th Stephen Williams QO M60 88:18 +47:43
26th Julia Robertson QO W65 89:56 +49:21
27th Robin Walker BOK M80 98:51 +58:16
28th Robert Corbin NWO M65 100:21 +59:46
29th John Warren WIM M80 103:25 +62:50
30th Colette du Toir   W55 108:59 +68:24
31st Joan Hambleton SARUM W75 110:28 +69:53
32nd Susan Roberts HOC W70 124:21 +83:46
  Helen Kelsey BOK W60 m6-12  
  Matthew Fautley IND M55 w8  
  Judith Bland WIM W80 m4 m11-12  

Light Green

Results

3.325km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Guy Owen BOK M14 31:04  
2nd Harry Bratcher-Howard WIM M12 46:08 +15:04
3rd Lyra Medlock WSX W12 47:41 +16:37
4th Laura Barrett SN W14 50:41 +19:37
5th Michael Livingstone IND M21 51:02 +19:58
6th Jessica Ward NGOC W14 52:00 +20:56
7th Thomas Grey IND M21 52:13 +21:09
8th Claire Ferraro IND W21 58:51 +27:47
9th Nick Hooper BOK M65 62:16 +31:12
10th Grant Floyd IND M50 66:30 +35:26
11th Finlay Anderson BOK M14 67:32 +36:28
12th Amy Lee-Jones BOK W14 78:59 +47:55
13th Debbie Anderson BOK W45 80:02 +48:58
14th Tate Modica QO M16 86:42 +55:38
15th Millie Norman SYO W14 88:53 +57:49
16th Jeff and Elise Moore     97:56 +66:52
17th Emily Elms BOK W14 111:50 +80:46
18th Truly Durston-Sweet   W14 112:05 +81:01
19th John and Jackie Davis     113:48 +82:44
20th Cathy Cudmore IND W65 142:16 +111:12
  Elena Kippin TVOC W18 m6 m8-11  
  Lois Tiley BOK W14 m4-12  
  Rhianna Payne BOK W14 m4-12  

Orange

Results

2.55km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Grace French WIM W12 39:55  
2nd Molly Pilling BOK W16 41:14 +1:19
3rd Christine King BOK W70 48:08 +8:13
4th Alan Kempton BOK M70 48:19 +8:24
5th Joseph Morris BOK M12 54:19 +14:24
6th Vincent Townley SN M16 56:54 +16:59
7th Jake Bailey BOK M14 62:50 +22:55
8th Janine Doggett IND W35 68:25 +28:30
9th Amanda Payne BOK W40 69:32 +29:37
10th Kathryn Livingstone IND W21 75:28 +35:33
11th Pauline Atherton IND W45 77:39 +37:44
12th Helen Rossington BOK W55 81:21 +41:26
13th Gaye Callard NGOC W80 81:47 +41:52
14th Elizabeth Cope BOK W60 87:02 +47:07
15th Isabelle Halsey BOK W14 88:13 +48:18
16th Agnieszka Kaminska BOK W40 94:44 +54:49
17th Elaine Green IND W50 114:57 +75:02
  Gwenda Perry BOK W50 m1-6  
  Elaine Green QO W55 m6 m8  
  Olivia Pope     m3 rtd  
  Robin Montella-Baker BOK W10 m3 rtd  

Yellow

Results

2.225km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st James Hickman BOK M10 24:45  
2nd Louisa Halsey BOK W12 25:22 +0:37
3rd Isabelle Tonge BOK W10 26:23 +1:38
4th Monty Bratcher-Howard WIM M10 27:48 +3:03
5th Marcus Perry BOK M10 32:30 +7:45
6th Oliver Lewis QO M12 32:48 +8:03
7th Alice French WIM W10 33:20 +8:35
8th Annabelle Lewis QO W12 33:47 +9:02
9th Eskarina Medlock WSX W10 33:51 +9:06
10th Rohan Chauhan BOK M14 35:29 +10:44
11th Freya Beynon IND W10 36:23 +11:38
12th Jessica Bowen IND W12 39:07 +14:22
13th Tara Chauhan BOK W12 43:11 +18:26
14th Leni Hagen BOK W12 44:35 +19:50
15th Lucy Townley SN W12 47:02 +22:17
16th Finn Mills +1   M10 59:42 +34:57
17th Logan Mills + 1   M10 60:19 +35:34
18th Coralie Frost   W10 97:45 +73:00

White

Results

1.825km 20m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Emily Leathwood BOK W10 15:13  
2nd Alexandra Bowen IND W10 28:30 +13:17
3rd Pippa Crawford BOK W10 35:42 +20:29
4th Sophie Jarrett IND W10 39:08 +23:55
5th James and Grace Hatherall     45:18 +30:05
  Annabel and Daniel Parke     m11  
  Leo Pajares   M10 rtd  
  Ruth Gibbins   W10 rtd