Results for BOK Local League 2 ~ Bathampton - 19 Oct 2019 - Provisional

...return to index

Course Results

Green

Results

4.625km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Mitchell SBOC M21 26:38  
2nd Jim Bailey BOK M16 28:57 +2:19
3rd Richard Carey IND M21 36:53 +10:15
4th Jolyon Medlock WSX M45 39:13 +12:35
5th Lyra Medlock WSX W12 39:31 +12:53
6th Matthew Pickering UBOC M21 39:35 +12:57
7th Jamie Hayward BOK M21 39:46 +13:08
8th Robert Mills IND M21 41:40 +15:02
9th Peter Stagg BOK M45 41:52 +15:14
10th Jez Carson IND M21 42:16 +15:38
11th Matthew Rochester CLARO M18 42:38 +16:00
12th Alison Simmons BOK W60 44:09 +17:31
13th Peter Dobra UBOC M20 44:15 +17:37
14th Matt Claydon BOF M35 45:56 +19:18
15th Richard Hudson BOK M55 46:04 +19:26
16th Jesse Coombs   M21 46:13 +19:35
17th Jon Urch BOK M40 47:42 +21:04
18th Guillaume Paulet   M21 48:07 +21:29
19th Rai Birbahadur RSOC M35 48:36 +21:58
20th Martyn Roome SROC M65 49:50 +23:12
21st Chaitanya Ijam RSOC M35 51:29 +24:51
22nd Chris Sanderson IND M35 51:33 +24:55
23rd James Ian Hayward BOK M55 53:33 +26:55
24th Nick Dennis BOK M55 53:44 +27:06
25th Mathew Rupasinha SCOTS M21 54:57 +28:19
26th Nick Foley BOK M21 55:25 +28:47
27th Bernhard Hagen BOK M45 55:38 +29:00
28th Rachel Dennis BOK W50 55:42 +29:04
29th Rhys MacDonald BUMC M20 56:02 +29:24
30th Finlay Anderson BOK M14 56:03 +29:25
31st Seb Crow KSO M16 56:21 +29:43
32nd Tony Lloyd BOK M65 56:27 +29:49
33rd Peter Clothier BOK M45 56:48 +30:10
34th Kevin Howe BOK M50 56:54 +30:16
35th Stuart Hanstock BOK M21 57:14 +30:36
36th Laura Bosomworth BUMC W21 57:25 +30:47
37th Meredith Moody UBOC W21 57:34 +30:56
38th Nick Gracie BOK M45 58:56 +32:18
39th David Faulkner BOK M55 59:05 +32:27
40th Cath Dale BOK W55 59:06 +32:28
41st Sandy Burgon BOK M60 59:40 +33:02
42nd David Hanstock BOK M60 61:21 +34:43
43rd Chris Atkins BOK M40 62:14 +35:36
44th Tom Harvey TVOC M20 62:18 +35:40
45th Shona Masson SO W21 62:19 +35:41
46th Carolyn Dent BOK W55 63:06 +36:28
47th Mark Quilliam IND M45 63:30 +36:52
48th Duncan Perry BOK M50 65:00 +38:22
49th Alan Brown NGOC M65 67:13 +40:35
50th Amy Lee-Jones BOK W14 68:04 +41:26
51st Rob Woods RAFO M50 68:58 +42:20
52nd Eddie Smith BOK M50 70:09 +43:31
53rd Martin Evans BOK M55 71:41 +45:03
54th Stephen Lee-Jones BOK M50 74:25 +47:47
55th Gwen Tanner BOK W55 75:15 +48:37
56th Robin Halsey BOK M50 76:01 +49:23
57th Joanna Goodhead DVO W21 77:16 +50:38
58th Fiona Hanstock BOK W60 77:18 +50:40
59th John Weyman IND M60 78:15 +51:37
60th Amy Curtis BOK W45 80:03 +53:25
61st Richard Rossington BOK M55 82:53 +56:15
62nd Chris Baker BOK M40 89:07 +62:29
63rd Eleanor Davey BADO W21 89:22 +62:44
64th Jane Weyman NWO W55 104:58 +78:20
65th Matthew Fautley   M50 186:38 +160:00
  Bethany Kippin TVOC W20 m9-14  
  Scott Bailey BOK M45 m16  
  Rob Hick WSX M55 m16  
  Darrell Read BOK M35 m16  
  Jane Blackbourn BUMC W20 m17  
  Andrew Tindal BOK M50 m16  
  Rob Willway   M21 m10-11 m13-21  
  Alex Rutter   M21 m10-11 m14  
  Greg Sommerville IND M50 m16  

Light Green

Results

3.75km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Nellie Clothier   W45 41:52  
2nd Rob Narbett BOK M50 46:56 +5:04
3rd Laurence Gossage BOK M65 47:06 +5:14
4th James Long   M21 47:19 +5:27
5th Anthony Nineham BOK M65 48:39 +6:47
6th Louis Snow GORD M16 48:48 +6:56
7th Emma Johnson BOK W14 50:14 +8:22
8th David Potter BOK M55 54:45 +12:53
9th Dave Urch BOK M70 56:11 +14:19
10th Ted McDonald BOK M75 57:52 +16:00
11th Caroline Emslie   W21 61:59 +20:07
12th Debbie Anderson BOK W45 63:53 +22:01
13th Tim Bird BOK M40 79:56 +38:04
14th Robert Teed NGOC M80 81:38 +39:46
15th Gillian Lee-Jones BOK W50 83:50 +41:58
16th Fiona Leese BOK W45 86:15 +44:23
17th Anna Nash IND W21 93:19 +51:27
18th Georgina Gough BOK W40 98:46 +56:54
  Philip Ridgill BUMC M21 w11  
  Jonathan Downer BOK M45 m4-17  
  Wilfred Whishaw KSO M14 m10  
  Sue Roome SROC W65 m11-12 m14-17  
  Philip Warry BOK M65 m12 w16 mF  

Orange

Results

3.175km 50m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Charlie Whishaw KSO M12 28:08  
2nd Jason Johsnon BOK M45 30:36 +2:28
3rd Alex Field TWGSB M14 33:16 +5:08
n/c Megan Wareing RHOC W12 35:15  
4th Nicola Morris BOK W40 35:18 +7:10
5th Dougal Anderson BOK M45 36:03 +7:55
6th Matilda Knox Cartwright BOK W14 36:59 +8:51
7th Alastair Fleming   M55 39:35 +11:27
8th Joseph Morris BOK M12 40:44 +12:36
9th Annie Leese BOK W14 43:01 +14:53
10th Nicky Wareing BOK W40 45:20 +17:12
11th Kim Minkee REDMAID M35 45:35 +17:27
12th Leni Hagen BOK W12 47:21 +19:13
13th Marion Stutzriemer BOK W40 49:07 +20:59
14th= Pamela Halsey BOK W50 56:41 +28:33
14th= Christine King BOK W70 56:41 +28:33
16th Michelle Claydon   W35 56:43 +28:35
17th Forbes MacDougall IND M35 57:35 +29:27
18th Karen Whishaw KSO W45 60:13 +32:05
n/c Ella McGreene BOK W10 61:12  
19th Bill O'Connor IND M10 62:41 +34:33
20th Elizabeth Cope BOK W60 63:13 +35:05
21st Agnieszka Kaminska BOK W40 71:17 +43:09
22nd Sam Hargreaves IND M10 72:12 +44:04
n/c Megan Tarling OPJS W12 78:40  
23rd Isabelle Halsey BOK W14 80:50 +52:42
  John Hadler IND M60 m10  
  Joe Hargreaves IND M12 m11  
  Guy Hargreaves IND M45 rtd  
  Giles Lint + 2 KINGSWO M10 w1 m3-4 m8-11 rtd  

Yellow

Results

2.175km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Paul Jarrett IND M40 14:02  
2nd Freddie Marke KPSO M10 14:48 +0:46
3rd Megan Tarling OPJS W12 15:04 +1:02
4th Caroline Jarrett IND W35 15:49 +1:47
5th Marcus Perry BOK M10 16:32 +2:30
6th Megan Wareing BOK W12 17:13 +3:11
7th Charlotte Marke KPSO W10 17:21 +3:19
8th Olivia Andrews RHOC W12 17:24 +3:22
9th Peter Mosey IND M45 18:02 +4:00
10th Poppy Clothier ALL HAL W10 18:15 +4:13
11th Tom Narbett KPSO M10 18:35 +4:33
12th Ellie Mosey RHOC W10 19:12 +5:10
13th Isaac Anderson BOK M10 20:22 +6:20
14th Oliver Hampshire   M10 23:15 +9:13
15th Sophie Jarrett RHOS W10 24:41 +10:39
16th Zoe MacDougall IND W10 27:17 +13:15
n/c Freya Beynon BOK W10 28:22  
17th Bethan Williams OLDFIEL W10 28:33 +14:31
18th Anika Soar RHOK W12 30:15 +16:13
n/c Connie Rogers and Mia Kendel RHSO W14 30:36  
n/c Gwenda Perry plus 3 BOK M10 30:41  
  Patricia Rogers BOK W50 m12  

White

Results

1.8km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Luke Willans KSO M10 10:58  
2nd Thomas Mills KSO M10 12:38 +1:40
3rd Matilda MacDougall RHOC W9 12:45 +1:47
4th Reuben Crow KPS M10 13:17 +2:19
5th Daniel Wareing QEH M10 13:46 +2:48
6th Tessa Johnson BOK W10 13:59 +3:01
7th= Charlotte Oates BOK W12 15:07 +4:09
7th= Connie Rogers BOK W10 15:07 +4:09
n/c Mia Kendell   W10 15:33  
9th Theo Brown KPSO M10 17:03 +6:05
10th Sophie Jarrett IND W10 18:30 +7:32
n/c Amy Watts RHOC W10 20:20  
11th James Marke KPSO M8 20:32 +9:34
n/c Isla Overy IND W10 21:46  
12th Max Landrigan BOK M4 22:34 +11:36
13th Richard Morris BOK M5 22:39 +11:41
14th Hargreaves Family IND   22:55 +11:57
15th Sophie Constantin RHOC W10 24:12 +13:14
n/c Juliet Horsfield RHOC W10 25:00  
n/c Georgina Casley RHOC W10 25:02  
16th Pippa Crawford BOK W8 27:39 +16:41
n/c Isla Crawford BOK W6 28:00  
  Freya Beynon BOK W10 m11  
  Caroline Morris BOK W7 m5-6 m8