Results for BOK Local Event & ASO - Ashton Court, Bristol - 13-Jan-2019 - Provisional

...return to index

Course Results

Green

Results

5.025km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Owain Jones BOK M35 28:22  
2nd Oliver Tonge BOK M16 29:05 +0:43
3rd Clive Hallett BOK M55 29:46 +1:24
4th Eoghan Wiles BOK M21 32:39 +4:17
5th Elliot Malkin   M21 33:13 +4:51
6th Matthew Pembery BOK M20 35:58 +7:36
7th Rachel Leathwood BOK W45 36:12 +7:50
8th Matthew Owen BOK M50 36:36 +8:14
9th Joe Murray     37:00 +8:38
10th Lucy Tonge BOK W20 38:01 +9:39
11th Chris Atkins BOK M40 38:06 +9:44
12th Jeremy Tonge BOK M45 38:10 +9:48
13th Richard Hudson BOK M55 38:19 +9:57
14th Nick Gracie BOK M45 38:23 +10:01
15th Nick Dennis BOK M55 39:16 +10:54
16th Scott Bailey BOK M45 39:20 +10:58
17th Matt Claydon   M35 42:14 +13:52
18th Fergus Crawford BOK M45 42:38 +14:16
19th Ian Williams   M35 42:54 +14:32
20th Doug Wilson NGOC M50 43:09 +14:47
21st Jamie Hicks SOC M21 43:48 +15:26
22nd Andrew Tindal   M52 44:21 +15:59
23rd David Faulkner BOK M55 44:24 +16:02
24th Bernhard Hagen BOK M45 45:16 +16:54
25th John Urch BOK M40 45:46 +17:24
26th Laura Britton BOK W40 46:11 +17:49
27th Rachel Dennis BOK W50 46:31 +18:09
28th Ruby Owen BOK W16 46:54 +18:32
29th Rebecca Ward NGOC W16 49:38 +21:16
30th Matthew Lawson NGOC M50 49:50 +21:28
31st David Pilling BOK M50 50:39 +22:17
32nd Jamie Dale KSO   51:04 +22:42
33rd Steve Fletcher BKO M65 51:13 +22:51
34th Louise Tonge BOK W50 53:55 +25:33
35th Alice Owen BOK W45 54:19 +25:57
36th Bianca COGA W20 54:38 +26:16
37th Duncan Perry BOK M50 54:39 +26:17
38th Andrew King BOK M45 55:12 +26:50
39th Phil Pattullo   M45 55:57 +27:35
40th Mark Guilliam   M45 56:52 +28:30
41st Robin Halsey BOK M50 58:26 +30:04
42nd Tony Hext QO M70 58:57 +30:35
43rd Ruth Landrigan BOK W35 59:07 +30:45
44th Robert Green QO M60 59:45 +31:23
45th Gwen Tanner BOK W55 59:53 +31:31
46th David Roscoe BOK M21 60:44 +32:22
47th Angela Modica QO W45 63:29 +35:07
48th Richardl Worrin IND M45 65:00 +36:38
49th Michelle Ward NGOC W45 66:34 +38:12
50th Nick East IND M35 68:19 +39:57
51st Caroline Potter BOK W55 69:20 +40:58
52nd Michelle Claydon   W35 69:23 +41:01
53rd Stephen Lee-Jones BOK M50 71:55 +43:33
54th Neil Eaton BOK M55 74:15 +45:53
55th Martin Brasher IND M65 79:56 +51:34
56th Cath Dale BOK W50 83:12 +54:50
57th Simon Lott BOK M40 93:26 +65:04
  Phil Warry BOK M65 w14  
  Christine King BOK W70 m7-15  
  Kevin Howe BOK M50 m7  

Light Green

Results

4.2km 130m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Graham Hartley QO M55 34:48  
2nd Richard Carey   M21 36:54 +2:06
3rd Guy Owen BOK M14 37:42 +2:54
4th Finlay Anderson BOK M14 38:32 +3:44
5th John Helm BOK M35 40:37 +5:49
6th Trevor Crowe BOK M65 43:39 +8:51
7th Nick Hooper BOK M65 43:56 +9:08
8th Adria Sogues   M21 44:39 +9:51
9th Christopher Wyatt   M30 44:46 +9:58
10th Tom Fletcher     44:53 +10:05
11th Jessica Ward NGOC W14 45:24 +10:36
12th Sebastian Crow BOK M16 45:47 +10:59
13th Seonaid Royall   M40 46:39 +11:51
14th Chris Baker BOK M35 46:40 +11:52
15th Joanna King   W40 47:59 +13:11
16th Emily Turner BOK W21 48:31 +13:43
17th Ian France BOK M65 48:33 +13:45
18th Anthony Nineham   M65 49:45 +14:57
19th Trudi Johnson BOK W50 49:54 +15:06
20th Tony Rudd BOK M45 50:34 +15:46
21st James Gregory BOK M35 50:50 +16:02
22nd Tate Modica QO M14 52:12 +17:24
23rd Amy Curtis BOK W45 52:30 +17:42
24th Claire Murray   W35 53:59 +19:11
25th Diana Nicoll BOK   55:06 +20:18
26th Amy Lee-Jones BOK W14 55:17 +20:29
27th Theresa Wheatcroft BOK W55 56:28 +21:40
28th Eleanor Davey BUOC W21 58:16 +23:28
29th Beth Hanock   W21 58:17 +23:29
30th Duncan Hudson   M21 58:20 +23:32
31st Nicola Morris BOK W40 60:36 +25:48
32nd Nick Biggs   M40 62:20 +27:32
33rd Dave Urch BOK M70 63:39 +28:51
34th Jane Colman   W50 66:58 +32:10
35th Debbie Anderson BOK W45 67:29 +32:41
36th Nick Foley TACH M32 69:26 +34:38
37th Kate Maliphant BOK W55 70:49 +36:01
38th David Gray BOK M70 74:07 +39:19
39th Robin Walker BOK M80 80:05 +45:17
40th Frank Ince SWOC M75 80:41 +45:53
41st Neo Phoenix BOK M21 85:25 +50:37
42nd Elizabeth Cope BOK W60 107:28 +72:40
43rd Emma Wilson NGOC W16 110:33 +75:45
44th Louise Ann Wilson SROC W45 110:59 +76:11
  Jonathan Snary     m1  
  Michael Livingstone Kathyrn Livingtone   M 35 m1  
  Sylvain Fabre BOK M50 m2  

Orange

Results

3.45km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Reuben Lawson WYEDEAN   23:15  
2nd David Mc Dermott   M24 26:11 +2:56
3rd Matthew Bardiner   M25 26:17 +3:02
4th Christopher Perkins   M25 26:20 +3:05
5th Ella May Rush BOK W14 29:07 +5:52
6th Ewan Thompson WYE M14 30:08 +6:53
7th Katie Swalwell DVO W40 33:06 +9:51
8th Emma Johnson RHOK W14 33:47 +10:32
9th Andy Little   M35 34:03 +10:48
10th James Byrne BOK M21 34:33 +11:18
11th Tabina Laurence KSO   35:45 +12:30
12th Jake Bailey BOK M14 37:22 +14:07
13th David Cronin   M35 37:48 +14:33
14th Claire Ferraro   W21 37:49 +14:34
15th Alan Kempton BOK M70 38:06 +14:51
16th Samantha Maloney   W21 38:28 +15:13
17th Catherine McGregor   W21 38:32 +15:17
18th Alberta fryer     38:35 +15:20
19th Seth Lawson TUTSHIL M12 39:14 +15:59
20th Georgina Gough RHOC W45 39:55 +16:40
21st Connor Snary   M14 43:19 +20:04
22nd Lois Tiley BOK W14 44:45 +21:30
23rd= Janet Scott QUANTOC W55 45:29 +22:14
23rd= Suzanne Baillie   W50 45:29 +22:14
25th Fiona Leese BOK W45 46:44 +23:29
26th Marion Stutzriemer BOK W40 47:03 +23:48
27th Peter Liew     48:42 +25:27
28th Matilda Knox Cartwright RHOC W12 49:21 +26:06
29th Annie Leese RHOC W12 50:26 +27:11
30th Pamela Halsey BOK W50 51:36 +28:21
31st Agnieszka Kaminska BOK W40 52:46 +29:31
32nd Richard Kenington IND W65 53:50 +30:35
33rd Celia Howe   W55 55:24 +32:09
34th Claire Tiley BOK W40 55:42 +32:27
35th Isabelle halsey BOK W14 55:51 +32:36
36th Brigida   W45 59:16 +36:01
37th penelope fialas Stefano Galliui     78:37 +55:22
38th Lindsay Dunscombe NWO W35 81:25 +58:10
39th Chloe Poultney ST JOHN W10 85:11 +61:56
  Wilfrid Whishaw BOK M14 w7  
  Amanda Payne BOK   w7  
  Rhianna Payne     m6-9  

Yellow

Results

2.3km 65m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Oli Boutin     14:52  
2nd charlie Wishaw KSO M12 15:54 +1:02
3rd William Tett WYEDEAN M12 16:23 +1:31
4th James Hickman BOK   19:46 +4:54
5th Matilda Knox Cartwright RHOC W12 20:43 +5:51
6th Leni Hagen BOK W12 20:44 +5:52
7th Louisa Halsey BOK W12 20:53 +6:01
8th Annie Leese BOK W14 23:38 +8:46
9th Astrid Bateman   W7 23:47 +8:55
10th Isabelle Tonge BOK W10 24:44 +9:52
11th Shona Pattullo     25:25 +10:33
12th Freya Beynon RHOC W9 25:42 +10:50
13th Tom Beveridge     25:46 +10:54
14th Anna Fletcher   W10 28:31 +13:39
15th Euan Pattullo     28:48 +13:56
n/c Tobina Laurence KSO W14 31:59  
16th Anika Soar     39:23 +24:31
17th Leon Fletcher   M10 39:57 +25:05
18th Zoe James FLAX B W 8 40:28 +25:36
19th Katia montella Robin Montella-Baker BOK   50:29 +35:37
20th Rachel Tiley BOK W12 60:59 +46:07
  Amelia Moore     m3-4  
  meredith Bateman     mS  

White

Results

1.65km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Lowe     10:59  
2nd Charlotte Marke     11:01 +0:02
3rd Elspeta Marke     11:09 +0:10
4th James Ardus KPS M10 11:12 +0:13
5th Alex Lowe     11:46 +0:47
6th Olivia Andrews RHOC   12:00 +1:01
7th Hans McPhedran     12:25 +1:26
8th Honor Lien RHOC   12:39 +1:40
9th Isabelle Davies REDMAID W10 12:48 +1:49
10th Joseph Morris BOK M12 12:49 +1:50
11th Emily Leathwood BOK W10 13:01 +2:02
12th Poppy Balmer RHOK W10 13:03 +2:04
13th Alice Kerridge NORTHLE   13:09 +2:10
14th Olive Wright   W10 13:11 +2:12
15th Stephen Williams QO M60 13:29 +2:30
16th Alexandra Bowen REDMAID W8 13:54 +2:55
17th James Marke     14:01 +3:02
18th Tessa Johnson RHOK W8 14:03 +3:04
19th Freya Beynon RHOC   14:05 +3:06
20th= Sophie Constantin REDMAID   14:39 +3:40
20th= Sophie Leathwood BOK W10 14:39 +3:40
22nd Tom Dilley TUTSHIL M6 15:21 +4:22
23rd= Aliza Qureshi RHOC W10 15:30 +4:31
23rd= Megan Wareing RHOC W9 15:30 +4:31
n/c Matilda MacDoughall RHOC   15:59  
25th Freddie Marke     16:30 +5:31
26th Hattie Leese BOK W10 17:33 +6:34
n/c Arun Soar     18:20  
27th Agnes Knox Cartwright     18:31 +7:32
28th Sophie   W9 19:34 +8:35
29th Lara Naylor RHOC W8 20:26 +9:27
30th= Tara Chauhan   W6 22:51 +11:52
30th= Rohan Chauhan   M9 22:51 +11:52
32nd Nell Murray   W10 23:02 +12:03
33rd Maya and Raffy Britton BOK W7 24:59 +14:00
34th Annabel Perkins RHOC W9 27:08 +16:09
35th Iris Landrigan BOK W6 27:51 +16:52
36th Caroline Morris BOK W6 28:00 +17:01
37th Raffaela Staropoli AXBRIDG M6 28:45 +17:46
38th Pippa Crawford BOK W7 31:17 +20:18
39th Arthur Murray BIRDWEL M10 33:30 +22:31