Results for BOK Local Event - Leigh Woods - 09-Feb-2019

...return to index

Course Results

Blue

Results

6.525km 275m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 40:21  
2nd Jim Bailey BOK M16 46:57 +6:36
3rd Richard Mawer BAOC M45 47:42 +7:21
4th Eoghan Wiles BOK M21 52:44 +12:23
5th Nick Gracie BOK M45 53:13 +12:52
6th Elliot Walkin IND M21 56:11 +15:50
7th Matt Leathwood BOK M45 56:57 +16:36
8th Lucy Tonge BOK W20 58:40 +18:19
9th Scott Bailey BOK M45 61:04 +20:43
10th Adam Baker-Hale BOK M45 61:37 +21:16
11th Andrew Tindal IND M50 64:19 +23:58
12th Alex Freeman-Hall IND M21 64:49 +24:28
13th Ben Lonsdale RAFO M35 65:19 +24:58
14th Adam Hampshire BOK M40 65:47 +25:26
15th Christophe Pige NGOC M45 67:13 +26:52
16th Chris McCartney OD M50 67:33 +27:12
17th Duncan Innes SWOC M55 68:25 +28:04
18th Jon Urch BOK M40 68:32 +28:11
19th Christine Farr SWOC W40 68:46 +28:25
20th Jamie Hicks SOC M21 69:00 +28:39
21st David Faulkner BOK M55 70:22 +30:01
22nd Alan Honey BOK M55 71:01 +30:40
23rd Peter Clothier BOK M45 72:56 +32:35
24th Chris Hale BOK M50 73:56 +33:35
25th Neil Hatherall     77:31 +37:10
26th Matt Claydon IND M35 78:12 +37:51
27th Doug Wilson NGOC M50 81:22 +41:01
28th George Lovesmith BOK M35 93:47 +53:26
29th Ian Phillips NGOC M60 101:39 +61:18
30th John Weyman NWO M60 108:44 +68:23
31st Richard Rossington BOK M55 113:19 +72:58
  Steven Michael Rush BOK M50 rtd  

Green

Results

4.5km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Frank Murray   M35 32:53  
2nd Ruby Owen BOK W16 44:11 +11:18
3rd David May SLOW M70 44:49 +11:56
4th Duncan Milne BOK M50 45:51 +12:58
5th Chris Atkins BOK M40 46:04 +13:11
6th John Simmons BOK M65 47:06 +14:13
7th Kevin Howe BOK M50 47:55 +15:02
8th Matthew Pembery SMOC M20 48:32 +15:39
9th Matthew Fautley IND M50 48:56 +16:03
10th David Potter BOK M55 50:23 +17:30
11th Phil Warry BOK M65 51:07 +18:14
12th Louise Tonge BOK W50 51:25 +18:32
13th Alice Owen BOK W45 52:31 +19:38
14th Jamie Dale KSODA M16 53:09 +20:16
15th Bernhard Hagen BOK M45 55:03 +22:10
16th Caroline Potter BOK W55 55:06 +22:13
17th Michael and Kathryn Livingstone     55:09 +22:16
18th Tony Lloyd BOK M65 56:28 +23:35
19th Claire Feraro IND W21 57:09 +24:16
20th Philip Fawkner-Corbett BOK M65 58:27 +25:34
21st Cath Dale   W55 58:38 +25:45
22nd Chris Baker BOK M40 60:39 +27:46
23rd Robin Halsey BOK M50 62:27 +29:34
24th Alex Evans NGOC M55 69:48 +36:55
25th Chris Cudmore QO M65 70:16 +37:23
26th Emma Seery IND W35 73:47 +40:54
27th Sally Hay   W35 77:57 +45:04
28th Kevin Brooks IND   79:43 +46:50
29th Amy Curtis BOK W45 80:20 +47:27
30th Anne May SLOW W70 84:42 +51:49
  Andrew Hay   M40 m3  

Light Green

Results

3.15km 55m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Guy Owen BOK M14 26:31  
2nd David Palmer BOK M70 30:48 +4:17
3rd Emily Elms BOK W14 32:29 +5:58
4th Sebastian Crow KSODA M16 33:01 +6:30
5th Alison Simmons BOK W60 39:29 +12:58
6th Jo Foster BOK W60 40:07 +13:36
7th Ian France BOK M65 42:04 +15:33
8th Carol Iddles BOK W60 42:32 +16:01
9th Eleanor Davey BADO W21 45:50 +19:19
10th Nicola Stevens BOK W55 46:47 +20:16
11th Ewan Thompson WYE M14 47:00 +20:29
12th Claire Murray IND W35 49:27 +22:56
13th= Rosanna Ingram BOF W21 50:12 +23:41
13th= Amy Lee-Jones BOK W14 50:12 +23:41
15th Robert Teed NGOC M80 51:17 +24:46
16th Dale Rozenberga IND   55:08 +28:37
17th Georgina Gough BOK W40 56:07 +29:36
18th Freya Milne BOK W16 57:07 +30:36
19th Jane Milne BOK W50 57:16 +30:45
20th Debbie Anderson BOK W45 60:38 +34:07
21st Daniele Fawkner-Corbett BOK W65 71:36 +45:05
22nd Paulo Bautista ST ILLT M16 74:07 +47:36
23rd Joanne Leigh OD W50 74:53 +48:22
24th Omar Ingram ST ILLT M16 75:17 +48:46
25th Alastair Fleming IND M55 78:01 +51:30
26th Abi Dinnis   W12 78:04 +51:33
27th Kai Jenkins ST ILLT M16 89:34 +63:03
28th Cathy Cudmore IND W65 92:26 +65:55
29th Calum Smith IND M20 109:09 +82:38
30th Finlay Anderson BOK M14 123:33 +97:02
  Jonny Ellis IND M20 m11  

Orange

Results

2.475km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Nick Mcphedran IND M40 21:50  
2nd Ella May Rush BOK W14 22:57 +1:07
3rd Marion Stutzriemer BOK W40 33:24 +11:34
4th Nicky Wareing     34:12 +12:22
5th Wilfred Whishaw KSODA M14 34:57 +13:07
n/c Megan Wareing RHOC W5 36:44  
6th Angus Martin KSODA M16 39:59 +18:09
7th Alberta Fryer KSO W14 40:40 +18:50
8th Polly Atherton BOK W45 46:22 +24:32
9th Jane Colman IND W50 47:28 +25:38
10th Tobina Laurence KSO W14 49:31 +27:41
11th Pamela Halsey BOK W50 50:31 +28:41
12th Emma Johnson RHOK W14 54:44 +32:54
13th Karen Whishaw   W45 56:09 +34:19
14th Jane Blackbourn IND W20 57:01 +35:11
15th Jake Bailey BOK M14 64:29 +42:39
16th Isabelle Halsey BOK W14 69:20 +47:30
17th Elaine Green IND W50 73:03 +51:13
18th Agnieszka Kaminska BOK W40 89:22 +67:32
19th Joel Perkins STILLTY M16 92:44 +70:54
20th Lee Jensen ST ILLT M16 94:00 +72:10
  Fiona Leese BOK W45 m6  
  Gwenda Perry BOK W50 m2  
  Katia Montella BOK W45 rtd  

Yellow

Results

1.95km 20m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st William Tett WYEDEAN M10 14:50  
2nd Matilda Knox Cartwright RHOC W12 17:06 +2:16
3rd James Ardus KPS M10 17:07 +2:17
4th Leni Hagen BOK W12 17:50 +3:00
5th Isabelle Tonge FARMO W10 19:58 +5:08
6th Louisa Halsey BOK W12 21:22 +6:32
7th Marcus Perry BOK M10 21:53 +7:03
8th Lauren Russell + 1 BAD W10 21:56 +7:06
9th James Hickman BOK M10 22:55 +8:05
n/c Nell Murray   W10 25:43  
10th Jessica Bowen RHOC W10 26:08 +11:18
11th Megan Wareing RHOC W10 28:38 +13:48
12th Samuel Cowen NGOC M10 30:21 +15:31
13th Tara Chauhan IND W12 34:25 +19:35
14th Freya Beynon BOK W10 42:56 +28:06
15th Grace and James Hatherall BLAGDON W10 44:12 +29:22
16th Alisha Sutton ST LLT W16 59:23 +44:33
17th Barthelemy Pige NGOC M10 60:21 +45:31
18th Sophie Hill ST ILLT W16 60:35 +45:45
19th Tali Symons ST ILLT M16 61:50 +47:00
  Anika Soar RHOC W12 m4  
  Annie Leese BOK W14 m4  
  Rachel Tiley BOK W12 m7-10  

White

Results

1.175km 10m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Burton KPS M10 7:54  
2nd Freddie Mark IND M10 8:19 +0:25
3rd Emily Leathwood BOK W10 8:37 +0:43
4th Elspeth Mark IND W10 8:42 +0:48
5th Arun Soar ND M10 9:17 +1:23
6th James Mark IND M10 9:31 +1:37
7th Poppy Balmer RHOC W10 10:13 +2:19
8th Isabel Nyaruwa RHOC W10 10:54 +3:00
9th Sophie Leathwood BOK W10 11:07 +3:13
10th Sophie Jarrett IND W10 11:12 +3:18
11th Sophie Constantin RHOC W10 11:36 +3:42
12th Tessa Johnson RHOK W8 12:23 +4:29
13th Mimi and Jasper Thomas IND M12 12:29 +4:35
14th Hans Mcphedran KPS M8 12:50 +4:56
15th Ellie Mosey IND W10 12:53 +4:59
16th Bertie Norman IND M10 13:59 +6:05
17th Mia Clark RHOC W10 14:01 +6:07
18th Olivia Andrews RHOC W10 15:14 +7:20
19th Alexandra Bowen RHOC W7 15:19 +7:25
20th George Davenport-Cooper QEM M10 15:42 +7:48
n/c Bella Norman+1 BIRDLIP W10 17:37  
21st Matilda Macdougal RHOK W8 18:08 +10:14
n/c Amelia Moore +1 RHOC W10 18:45  
22nd Nell Murray IND W10 20:38 +12:44
23rd Arthur Murray   M10 22:58 +15:04
24th Annabel Perks RHOC W10 24:09 +16:15
25th Izzy Cload ELMLEA W6 26:00 +18:06
26th Theo Brown KPSO M10 27:59 +20:05
27th Connie Rogers   W9 28:31 +20:37
28th Hattie Leese BOK W10 35:53 +27:59
29th Daisy Devine ST ILLT W16 45:49 +37:55
30th Aimee Thomas ST ILLT W16 47:42 +39:48
31st Billy Neath IND M40 63:22 +55:28
32nd Saara Gibbs IND W35 63:33 +55:39
33rd Ted Neath IND M10 63:37 +55:43
  Charlotte Mark IND W10 m6