Results for BOK Local event Oldbury Court - 11-Nov-2018

...return to index

Course Results

Blue

Results

5.75km 270m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Clive Hallett BOK M55 47:18  
2nd Nick Biggs BOK M40 50:33 +3:15
3rd Adam Baker-Hale RAFO M45 52:00 +4:42
4th William Hirst BOK M21 55:34 +8:16
5th Harry Stagg BOK M16 58:10 +10:52
6th Scott Bailey BOK M45 58:16 +10:58
7th Jon Urch BOK M40 58:38 +11:20
8th Adam Bennet BOK M40 61:20 +14:02
9th Peter Dobra UBOC M20 62:26 +15:08
10th Alan Honey BOK M55 63:27 +16:09
11th Peter Stagg BOK M45 64:17 +16:59
12th Rob Hick WSX M55 66:43 +19:25
13th Ben Lonsdale RAFO M35 67:04 +19:46
n/c Benjamin Mann UBOC M20 69:17  
14th Colin Welch BOK M60 74:48 +27:30
15th Andrew Tindal IND M55 76:04 +28:46
16th Pete Dunn DURSLEY M40 77:51 +30:33
17th Stephen Lee-Jones BOK M50 95:01 +47:43
18th Gwen Tanner BOK W55 103:43 +56:25
19th Neil Eaton IND M55 105:40 +58:22
  Adam Hampshire BOK M40 m24-25  

Green

Results

4.55km 200m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Eoghan Wiles IND M21 35:57  
2nd Richard Hudson BOK M55 42:17 +6:20
3rd Benjamin Mann UBOC M20 43:23 +7:26
4th Alina Rotaru BOK W35 45:01 +9:04
5th Jamie Dale KSO M16 46:13 +10:16
6th Matt Claydon IND   46:15 +10:18
7th Bernhard Hagen BOK M45 51:27 +15:30
8th David Faulkner BOK M55 52:29 +16:32
9th Andrew King BOK M45 52:49 +16:52
10th Kevin Howe BOK M50 53:20 +17:23
11th Jarek Turif + Emila IND   57:19 +21:22
12th Rachel Dennis BOK W50 59:57 +24:00
13th Chris Atkins BOK M40 60:14 +24:17
14th Tony Lloyd BOK M60 62:09 +26:12
15th Cath Dale BOK W55 65:28 +29:31
16th Caroline Potter BOK W55 65:58 +30:01
17th Duncan Perry BOK M45 66:03 +30:06
18th Frank Ince SWOC M75 68:23 +32:26
19th Robin Halsey BOK M50 68:35 +32:38
20th Ted McDonald BOK M75 70:44 +34:47
21st Richard Rossington BOK M55 71:40 +35:43
22nd Bryony Stagg BOK W14 74:22 +38:25
23rd Edith Stagg BOK W14 81:32 +45:35

Light Green

Results

3.475km 130m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Seb Crow KSO M14 37:28  
2nd Finlay Anderson BOK M12 38:29 +1:01
3rd Matthew Pembery SMOC M18 40:20 +2:52
4th Jonny Ellis IND M20 42:19 +4:51
5th Diana Nicoll BOK W55 43:08 +5:40
6th James Hillier IND M45 43:30 +6:02
7th Ian France BOK M65 44:26 +6:58
8th Carol Iddles BOK W60 45:01 +7:33
9th Trudi Johnson BOK W50 45:36 +8:08
10th Amy Lee-Jones BOK W14 46:43 +9:15
11th Marianne Wilson IND W21 46:58 +9:30
12th Theresa Wheatcroft BOK W55 48:32 +11:04
13th Jeremy Wheatcroft BOK M55 49:33 +12:05
14th Flora Davis IND W21 49:50 +12:22
15th Jeffery Holbrook IND   51:30 +14:02
16th Victoria Holbrook BAOC W21 52:26 +14:58
17th Jill McCorkell IND W21 54:13 +16:45
18th Sophie Ford IND W21 54:27 +16:59
19th Debbie Anderson BOK W45 54:45 +17:17
20th Tony Rudd BOK M45 56:04 +18:36
21st Howard Thomas BOK M70 56:44 +19:16
22nd Dave Gray BOK M70 65:03 +27:35

Orange

Results

2.65km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Emma Johnson BOK W14 37:38  
2nd Marion Stutzriemer BOK W40 40:57 +3:19
3rd Kevin Brooks IND M40 44:49 +7:11
4th Eloise Wilson KSO W14 46:34 +8:56
5th Alberta Fryer KSO W14 47:05 +9:27
6th Katya Volkova KSO W14 50:04 +12:26
7th Pam Halsey BOK W50 58:00 +20:22
8th Isabelle Halsey RHOK W14 58:21 +20:43
9th Michele Firmo IND M21 62:00 +24:22
10th Jake Bailey+ Amy IND M14 62:38 +25:00
11th Michelle Claydon IND   63:54 +26:16
12th Rhys MacDonald IND M20 63:55 +26:17
13th Jane Blackbourn IND W20 63:58 +26:20
14th Agnieszka Kaminska BOK W40 67:50 +30:12
15th Claire Tiley BOK W40 91:26 +53:48
16th Calum Smith IND M20 92:40 +55:02
17th Ruifeng Li IND W21 92:47 +55:09
18th Lara Hillier BOK W14 92:49 +55:11
19th Lois Tiley BOK W12 95:57 +58:19
20th Nealey Conquest +1 IND W35 109:49 +72:11
  Wilfrid Whishaw BOK M14 m9  
  Gwenda Perry BOK W45 m7 m12  
  Rhianna Payne IND W12 w12  

Yellow

Results

1.8km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ollie Boutin KPSO M12 11:20  
2nd William Tett WYE M12 12:34 +1:14
3rd Alfie Bassett KSO M12 13:46 +2:26
4th Georgina Gough RHOC W40 15:12 +3:52
5th Jack Beveridge KSO M14 15:58 +4:38
6th Leni Hagen BOK W12 16:19 +4:59
7th Marcus Perry HPOC M10 16:41 +5:21
8th Tom Beveridge   M12 16:43 +5:23
9th Matilda Knox-Cartwright RHOC W12 17:03 +5:43
10th Annie Leese RHOC W12 20:16 +8:56
11th Nick Miles   M12 24:32 +13:12
12th Sarafina Bondzie KSO W14 26:06 +14:46
13th Anika Soar RHOCS W12 30:02 +18:42
n/c Rachel Tiley RHOK W10 30:58  
14th Mario Jettullaji IND M10 38:31 +27:11
15th Louisa Halsey RHOK W12 46:11 +34:51
  Charlie Whishaw BOK M12 m4  

White

Results

1.35km 10m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Burton KPSO M10 8:32  
2nd James Ardus KPSO M10 9:07 +0:35
3rd Charlotte Marke KPSO W10 9:09 +0:37
4th Alex Lowe KPSO M10 9:18 +0:46
5th Freddie Marke KPSO M14 9:34 +1:02
6th Olivia Andrews RHOC W10 10:19 +1:47
7th= Tessa Johnson RHOC W10 10:52 +2:20
7th= Alexandra Bowen RHOC W10 10:52 +2:20
9th Amelia Moore RHOC W10 11:20 +2:48
10th Ellie Mosey IND W10 11:21 +2:49
11th Isabel Nyaruwa RHOC W10 11:42 +3:10
12th Theo Brown KPSO M10 11:45 +3:13
13th Esme Floyd RHOC W12 12:42 +4:10
14th Hattie Leese +1 RHOC W10 12:44 +4:12
15th Henry McAuley KPSO M10 12:52 +4:20
16th Megan Wareing +1 RHOC W10 12:56 +4:24
17th= Isaac Anderson BOK M10 13:25 +4:53
17th= Arun Soar QEH M10 13:25 +4:53
19th Joe Freeston HPOC M10 13:58 +5:26
20th Tara Chauhan BOK W12 14:18 +5:46
21st Rachel Tiley RHOC W10 14:55 +6:23
22nd Lara Naylor RHOC W10 15:04 +6:32
23rd Sam Freeston   M10 16:22 +7:50
24th Olivia Andrews +1 RHOC W10 16:29 +7:57
25th Honor lien RHOC W10 17:39 +9:07
26th Annabel Perks IND W10 18:02 +9:30
27th Ben Lowe KPSO M10 22:33 +14:01