Results for Cam & Dursley - 16-May-2018 - Provisional

...return to index

Course Results

Blue

Results

6.325km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 34:32  
2nd Owain Jones BOK M35 35:03 +0:31
3rd Tim Britton DRC M35 39:29 +4:57
4th Thomas Cochrane NGOC M21 41:12 +6:40
5th Jim Bailey & Phil Murray BOK M16 41:28 +6:56
6th Duncan Birtwistle OD M21 41:38 +7:06
7th Lorenzo Calabro BOK M40 43:47 +9:15
8th Nick Gracie BOK M40 45:08 +10:36
9th Chloe Potter BOK W20 45:54 +11:22
10th Andy Monro NGOC M45 46:03 +11:31
11th Adam Hampshire BOK M40 46:32 +12:00
12th Paul Horsfall NGOC M35 47:13 +12:41
13th Rachel Leathwood BOK W45 47:31 +12:59
14th Christopher Green BOK M21 47:57 +13:25
15th Scott Bailey BOK M45 48:16 +13:44
16th David Hunt BOK M55 50:35 +16:03
17th Anders Johansson NGOC M45 50:49 +16:17
18th John Miklavsic   M35 51:28 +16:56
19th Adam Baker-Hale RAFO M45 51:36 +17:04
20th Darrell Read BOK M21 52:38 +18:06
21st Charlie Harding UBES M21 54:25 +19:53
22nd Andy Stott NGOC M55 54:26 +19:54
23rd Rob Hick WSX M55 54:27 +19:55
24th David Faulkner BOK M55 56:15 +21:43
25th Graham Hartley QO M50 57:39 +23:07
26th Pete Dunn DRC M40 57:52 +23:20
27th David May SLOW M70 59:00 +24:28
28th Fergus Sullivan BAOC M40 60:59 +26:27
29th Carolyn Dent BOK W55 61:09 +26:37
30th Mark Quilliam IND M45 62:29 +27:57
31st Neil Truelove DRC M55 63:36 +29:04
32nd Ed Pemberton BOK M21 65:21 +30:49
33rd Simon St Leger-Harris BOK M60 67:49 +33:17
34th Richard Rossington BOK M55 79:17 +44:45
35th Alex and Dan Lygo   M10 81:33 +47:01
36th John Weyman NWO M55 86:46 +52:14
m10-21 Kevin Brockway DRC M50 87:41  

Green

Results

3.925km 62m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tommi Grover BOK M40 28:07  
2nd Tom Birthwright NGOC M35 31:16 +3:09
3rd Sofie Andersen BOK W18 34:30 +6:23
4th David Roscoe BOK M21 35:22 +7:15
5th Adam Ostrowski BGS M14 36:27 +8:20
6th Christopher Moon BOK M65 36:36 +8:29
7th Caroline Potter BOK W55 36:41 +8:34
8th Fraser Gray BOK M40 36:47 +8:40
9th Hannah Bradley NGOC W45 37:11 +9:04
10th Stephen Lee NGOC M55 38:45 +10:38
11th Chris Johnson BOK M65 39:03 +10:56
12th John Fallows NGOC M60 39:45 +11:38
13th Richard Worrin IND M45 40:46 +12:39
14th Carol Iddles BOK W60 40:52 +12:45
15th Gwen Tanner BOK W55 41:00 +12:53
16th Martin Light NWO M60 41:13 +13:06
17th Joseph Whittome   M21 41:49 +13:42
18th Diana Nicoll BOK W55 42:23 +14:16
19th Olly / Tillty Dyer RIBSTON   42:25 +14:18
20th Hayden James BOK M40 42:54 +14:47
21st Howard Thomas BOK M70 43:41 +15:34
22nd Debbie Anderson BOK W45 43:53 +15:46
23rd Amy Curtis BOK W45 43:59 +15:52
24th Jane Baldock + Claire Whittle BOK W35 44:01 +15:54
25th Brian Curtis BOK M65 44:11 +16:04
26th Susanne Andersen BOK W55 44:39 +16:32
27th Sally Thomas BOK W70 45:55 +17:48
28th Gill Stott NGOC W60 47:05 +18:58
29th Annette / Josh Keevil DRC   49:07 +21:00
30th Carly Heath DRC W35 49:23 +21:16
31st Paul Lewington   M60 50:04 +21:57
32nd Suzanne / Reece Penny DRC   50:15 +22:08
33rd Elizabeth Treherne BOK W50 51:01 +22:54
34th Simon Lott BOK M40 52:45 +24:38
35th Bob Teed NGOC   53:14 +25:07
36th Anne May SLOW W65 55:02 +26:55
37th Robin Walker BOK M80 55:42 +27:35
38th Helena Fielder BOK W35 61:42 +33:35
39th Richard Kenington IND M60 78:06 +49:59
m7-10 m12 Rhiannon Fadeyibi NGOC   36:31  
w1 Jackie Hallett BOK W60 37:35  
m8-9 John Parfitt BOK M75 38:40  

Orange

Results

2.2km 37m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Finlay Anderson BOK M12 18:48  
2nd Marcus Perry BOK M10 23:02 +4:14
3rd Joe Quilliam IND M14 24:06 +5:18
4th Olive and Caroline Jones DRC W14 27:29 +8:41
5th Verity Hopkins DRC W10 34:48 +16:00
6th George Gracie BOK M12 35:12 +16:24
7th James and Jo Fearn DRC M5 39:44 +20:56
8th Rafferty and Laura Britton BOK M5 43:36 +24:48
m6 Tasker Burman Day DRC   28:19