Results for East Harptree Woods ~ Saturday Winter Series - 07-Apr-2018 - Provisional

...return to index

Course Results

Green

Results

4.4km 125m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Adam Potter BOK M21 33:04  
2nd Michael Hallett BOK M21 33:47 +0:43
3rd Clive Hallett BOK M55 35:53 +2:49
4th Matthew Whipple BOK M21 38:07 +5:03
5th Matthew Pickering UBOC M21 41:07 +8:03
6th Tom Dobra BOK M21 41:11 +8:07
7th Elliot Malkin   M21 43:53 +10:49
8th Ifor Powell BOK M50 43:56 +10:52
9th Ales Kozumplik BOF M21 47:03 +13:59
10th Alan Honey BOK M55 49:14 +16:10
11th Jolyon Medlock WSX M40 50:20 +17:16
12th Adam Baker-Hale RAFO M45 51:06 +18:02
13th Chloe Potter BOK W20 51:37 +18:33
14th Owain Jones BOK M35 54:01 +20:57
15th Alison Simmons BOK W60 56:16 +23:12
16th Richard Savage BOK M55 58:17 +25:13
17th George Lovesmith BOK M35 59:34 +26:30
18th Rob Hick WSX M55 63:47 +30:43
19th Carol Iddles BOK W60 70:18 +37:14
20th Simon St Leger-Harris BOK M60 70:31 +37:27
21st Matthew Owen BOK M50 70:44 +37:40
22nd Alice Owen BOK W45 70:51 +37:47
23rd Oliver Warlow   M21 70:56 +37:52
24th Chris Johnson BOK M65 72:24 +39:20
25th Vallav Potesil IND M35 72:37 +39:33
26th David Faulkner BOK M55 77:48 +44:44
27th ted mcdonald BOK M75 81:12 +48:08
28th Christopher Moon BOK M65 81:35 +48:31
29th David Potter BOK M55 83:31 +50:27
30th Phil Warry BOK M65 84:06 +51:02
31st Mike Forrest BOK M60 84:13 +51:09
32nd Ian France BOK M65 91:33 +58:29
33rd Tony Lloyd BOK M60 92:17 +59:13
34th Richard Rossington BOK M55 117:54 +84:50
m3-8 m16-20 Ben Maliphant BOK M21 41:51  
m8-21 Chris Atkins BOK M40 49:43  
w3 Jackie Hallett BOK W60 68:16  
m19 Alex Evans NGOC M55 92:39  
m13 rtd Elizabeth Treherne BOK W50    
rtd John Parfitt BOK M75    

Light Green

Results

2.8km 80m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Phil Murray BOK M50 35:29  
2nd Guy Owen BOK M14 35:53 +0:24
3rd Ruby Owen BOK W14 38:43 +3:14
4th Margaret Warlow   W35 44:08 +8:39
5th Pippa Savage BOK W18 45:06 +9:37
6th Pete Maliphant BOK M60 47:02 +11:33
7th Carol Pearce DEVON W70 51:49 +16:20
8th Simon Dosil   M45 51:50 +16:21
9th Frances Beedie   W21 51:59 +16:30
10th Laurence Gossage BOK M65 52:48 +17:19
11th Allan Darwell BOK M65 53:49 +18:20
12th Matthew Fautley IND M50 57:54 +22:25
13th Victoria Holbrook BAOC W21 62:18 +26:49
14th Clare Fletcher BOK W75 65:33 +30:04
15th Theresa Wheatcroft BOK W45 66:55 +31:26
16th Jeffrey Holbrook BAOC M60 77:05 +41:36
17th Kate Maliphant BOK W55 107:17 +71:48
m10 John Pearce DEVON M70 56:26  
m6 Nick Hooper BOK M60 64:11  
m10-16 Hayden James BOK M40 82:31  

Orange

Results

2.05km 65m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Lyra Medlock WSX W12 32:16  
2nd Tate Modica QO M14 57:31 +25:15
3rd Elizabeth Cope BOK W60 86:57 +54:41
m9 m11-12 Chris Robin Baker Katia Mantella   M6 112:55  

Yellow

Results

1.475km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Marcus Perry BOK M10 32:10  
2nd Sam Calabro BOK M5 33:57 +1:47
3rd Eskarina Medlock WSX W10 35:08 +2:58
4th Deb Will Jasmin & Raffi IND M5 59:41 +27:31