...return to index

Blue

Splits

6.25km

Pos Name Club Age Class Time
1st Adam Potter BOK M21 36:37
2nd Tom Dobra BOK M21 36:47
3rd Cecilie Andersen BOK W20 37:37
4th Matthew Pickering UBOC M21 38:56
5th Paul Gebbett BOK M45 41:10
6th Nick Gracie BOK M45 41:58
7th Scott Bailey BOK M45 42:43
8th Michael Hallett BOK M20 42:55
9th Adam Hampshire BOK M40 43:05
10th Jamie Hicks SOC M21 43:26
11th Jon Urch BOK M40 43:31
12th Chris Green BOK M21 44:08
13th Richard Hudson BOK M50 44:25
14th Rachel Leathwood BOK W40 47:11
15th Tereza Maria Rush BOK W35 47:13
16th Nick Dennis BOK M55 47:16
17th John Orton NWO M60 48:03
18th Jane Forrest BOK W35 48:04
19th Alan Honey BOK M55 48:30
20th Oliver Tonge BOK M14 49:00
21st Erinna Foley-Fisher BOK W21 49:08
22nd David Hunt BOK M55 49:09
23rd Rob Hick WSX M55 50:05
24th Mark Quilliam NGOC M45 52:57
25th Fergus Sullivan BAOC M40 53:35
26th Tim Sands BOK M65 53:37
27th Elizabeth Treherne BOK W45 53:54
28th David Faulkner BOK M55 53:59
29th Paul Exworthy BOK M21 55:32
30th Rachel Dennis BOK W50 55:42
31st Jo Foster BOK W60 57:32
32nd Fraser Gray BOK M35 57:35
33rd Carolyn Dent BOK W55 58:41
34th Simon St Leger-Harris BOK M60 60:57
35th Darrell Read BOK M21 61:10
36th Chris Johnson BOK M60 64:35
37th Richard Rossington BOK M55 65:51

Green

Splits

4.15km

Pos Name Club Age Class Time
1st Graham Hartley QO M50 35:03
2nd Jackie Hallett BOK W60 37:45
3rd Bryony Balen IND W21 40:23
4th Louise Tonge BOK W45 41:18
5th Chris Atkins BOK M35 41:42
6th Ruby Owen BOK W14 41:50
7th Alice Owen BOK W40 41:56
8th ted mcdonald BOK M70 43:31
9th Robert Simpson IND M21 43:52
10th Caroline Potter BOK W55 43:53
11th Joe Whittome IND M21 44:02
12th Richard Worrin IND M45 45:45
13th Laurence Gossage BOK M65 46:07
14th Carol Sands BOK W65 46:40
15th Martin Light NWO M55 46:48
16th Stephen Lee NGOC   47:18
17th John Weyman NWO M55 47:25
18th Gwen Tanner BOK W55 47:43
19th Tony Hext QO M65 48:05
20th Amy Curtis BOK W45 51:00
21st Rachel Khan UBOC W21 53:07
22nd John Fielder BOK M70 53:38
23rd Brian Curtis BOK M65 55:02
24th Simon Baldock & Jane Baldock IND M35 56:12
25th Debbie Anderson BOK W45 56:57
26th Rich Kenington BOK M60 59:02
27th Robin Walker BOK M75 60:46
28th Elizabeth Cope BOK W60 67:28
29th Susanne Andersen BOK W55 74:19
30th Helena Fielder BOK W35 86:03
w19 Josh Biggs & Claire Whittle IND M35 51:29
m14 Mike Forrest BOK M60 56:39
w19 Lynn Harding BOK W60 73:36

Orange

Splits

2.25km

Pos Name Club Age Class Time
1st Guy Owen BOK M12 15:00
2nd Finlay Anderson BOK M12 19:15
3rd Ella May Rush BOK W12 19:34
4th Joe Quilliam IND M12 24:08
5th Nicola Denning BOK W45 34:00
6th David Lee NGOC M80 34:25
7th Ieva Varesa + Danielle Binde IND W8 45:14
8th Roderick Green BOK M60 47:09
9th Nicholas Bara IND   90:59