...return to index

Blu

Splits

6.4km 145m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chloe Potter BOK W20 51:05
2nd James Clemence SWOC M55 53:39
3rd Gavin Clegg BOK M60 55:03
4th Andy Creber NGOC M55 55:07
5th Mark Stodgell WCH M45 57:07
6th Philip Eeles SOC M60 58:06
7th Dominic Walker DEVON M18 58:16
8th Harry Stagg BOK M16 60:15
9th Peter Maliphant BOK M60 60:30
10th Thomas Cochrane NGOC M21 62:01
11th Matt Leathwood BOK M40 63:57
12th David May SLOW M70 64:11
13th Jane Stagg BOK W45 65:32
14th Christine Farr SWOC W40 66:10
15th Jackie Hallett BOK W60 66:23
16th Rachel Leathwood BOK W40 66:45
17th Mike Goldthorpe SOC M55 68:48
18th James Condon DEVON M18 68:56
19th Ben Stevens DEVON M16 68:57
20th Tommi Grover BOK M40 70:43
21st Tom Lillicrap DEVON M70 71:08
22nd Kelvin Davies BOK M55 73:30
23rd David Faulkner BOK M55 73:47
24th Kevin Brooker BAOC M45 75:07
25th Alison Simmons BOK W60 75:31
26th David Harper GO M60 75:55
27th James Ian Hayward BOK M50 76:58
28th Joe Parkinson NGOC M55 78:54
29th Duncan Innes SWOC M55 80:09
30th Lucy Tonge KSODA W16 80:40
31st Stuart Swalwell DVO M65 80:47
32nd Chris Virgo DEVON M65 80:58
33rd Paul Taunton NGOC M65 81:35
34th Nick Dennis BOK M55 81:45
35th Alan Simpson DEVON M70 86:36
36th Brian Hughes HOC M70 86:55
37th Kevin Bush SWOC M55 87:51
38th= Chris Johnson BOK M60 89:47
38th= Phil Warry BOK M60 89:47
40th Jo Foster BOK W60 89:57
41st Matthew Lawson NGOC M45 90:18
42nd Rachel Dennis BOK W50 91:13
43rd Adele Newall KERNO W55 92:50
44th Tom Birthwright NGOC M35 93:05
45th Rosie Wych QO W60 93:52
46th Millie Stagg BOK W18 95:35
47th Alison Reynolds DEVON W50 95:46
48th David Mitchell SBOC M55 97:38
49th Chris Cookson RAFO M21 98:31
50th Tony Lloyd BOK M60 101:52
51st Matthew Knipe QO M50 108:28
52nd Ian Purnell QO M45 112:50
53rd Alison Smith TVOC W50 112:57
54th Helen Kelsey BOK W60 115:58
55th Richard Rossington BOK M55 150:19
rtd David Hunt BOK M55  
m10-15 Mike Forrest BOK M60 70:37
m10-13 John Simmons BOK M65 72:59
m12-15 Joe Whittome IND M21 90:24
m8-15 Phoebe Todhunter IND W21 137:15

Br

Splits

8.6km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Adam Potter BOK M21 55:24
2nd Ben Mitchell SBOC M21 55:35
3rd Ben Chesters DEVON M35 60:08
4th Clive Hallett BOK M50 60:15
5th Eddie Narbett BOK M18 60:43
6th Nigel Bunn TVOC M50 61:53
7th Mateusz Podsiadly OD M21 62:27
8th Ed Nicholas AROS M21 62:57
9th Michael Hallett BOK M20 68:13
10th Megan Carter-Davies UBOC W21 68:42
11th Jan Travnicek TVOC M40 73:02
12th Peter Ward NGOC M45 73:03
13th Matthew Owen BOK M50 73:39
14th Tom Dobra UBOC M21 75:51
15th Caroline Craig NGOC W21 77:04
16th Christian Saxtoft BOK M55 82:25
17th Richard Cronin NGOC M21 83:08
18th Paul Gebbett BOK M45 83:22
19th Sean Rowe DEVON M20 83:45
20th Alan Honey BOK M55 83:52
21st Peter Stagg BOK M45 84:15
22nd Phil Newall KERNO M55 86:21
23rd Ho Ching Chiu UBOC M21 86:55
24th Judith Austerberry NGOC W40 90:23
25th Scott Bailey BOK M45 91:23
26th Charles Daniel BOK M60 91:31
27th Andy Rimes QO M50 93:25
28th Andrew Reynolds DEVON M50 93:43
29th Ian Webb SLOW M21 98:41
30th Greg Best NGOC M55 99:21
31st Richard Hudson BOK M50 99:58
32nd Doug Stimson NWO M35 104:04
33rd Jeff Pakes QO M45 104:35
34th Brendan Healy SBOC M45 104:45
35th Andy Wilson IND M45 105:16
36th Nick Rickard BOK M40 109:05
37th Christopher Kelsey BOK M60 112:41
38th Darren Welch BAOC M45 122:19
39th Darrell Read BOK M21 125:09
40th Allan McCall NGOC M50 130:22
m21-28 Harrison McCartney OD M20 62:30
m16-25 Colin Welch BOK M55 72:18
m21-27 John Helm BOK M21 145:54
m21-27 Paul Exworthy BOK M21 147:07
m6 m21-27 Stephanie Penny IND W21 148:28
m21-27 Emily Turner BOK W21 149:28

G

Splits

4.1km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Oliver Tonge KSODA M14 27:47
2nd Sam Johnson DEVON M16 30:02
3rd Fiona Bunn TVOC W18 30:46
4th Jim Bailey BOK M14 34:44
5th Louis Nieuwodt DEVON M16 35:31
6th Karen Crawford BOK W45 43:55
7th Meg Somers DEVON W16 44:17
8th David Potter BOK M55 44:24
9th Tim Brett NGOC M40 45:31
10th David Palmer BOK M70 45:35
11th David Bunn TVOC M16 47:49
12th Tommy Wright DEVON M16 48:24
13th Peter Watson NGOC M16 48:53
14th Peter Wilson BKO M55 48:55
15th Tim Sands BOK M65 49:15
16th Laurence Gossage BOK M65 50:01
17th John Mills SWOC M65 52:28
18th Steven Harris NGOC M35 53:22
19th David Pilling BOK M50 54:20
20th Howard Thomas BOK M70 55:09
21st Matthew Pickering UBOC M21 56:02
22nd Tony Hext QO M65 56:05
23rd Carol Iddles BOK W60 56:09
24th Roger Hargreaves KERNO M70 56:18
25th Katharine Swalwell DVO W35 57:32
26th Peter Ribbans SWOC M60 59:39
27th John Trayler QO M70 60:06
28th Simon St Leger-Harris BOK M60 60:56
29th Christopher Moon BOK M65 62:32
30th John Chesters DEVON M65 62:39
31st Roger Coe NGOC M70 64:57
32nd Elizabeth Treherne BOK W45 66:14
33rd Dave Urch BOK M65 66:43
34th Ken Stimson NWO M70 67:14
35th Jane Holcombe BOK W45 67:18
36th Judith Taylor HOC W50 68:44
37th John Miklausic NGOC M35 69:18
38th David Roscoe BOK M21 69:33
39th John Parfitt BOK M70 69:39
40th Jill Green DEVON W70 69:52
41st Anne May SLOW W65 71:00
42nd Sue Gard QO W65 71:35
43rd Sally Dodge IND W35 71:38
44th Ted McDonald BOK M70 72:00
45th Kim Liggett NGOC W55 73:39
46th Andrew Collinson WYEVENT M45 74:20
47th Rosalind Taunton NGOC W65 78:51
48th Sarah Ridout DEVON W35 79:09
49th Caroline Potter BOK W55 80:18
50th Amy Curtis BOK W45 80:33
51st John Fielder BOK M70 81:14
52nd Peter Maloney NGOC M70 82:29
53rd Jane Bush SWOC W60 83:10
54th Peter Colbert SWOC M65 84:45
55th Ruth Chesters DEVON W65 86:01
56th Michelle Ward NGOC W45 86:48
57th John Coleman NGOC M75 88:19
58th Allan Darwell BOK M65 90:40
59th Mike Kean   M35 99:40
60th Sonia Keen     104:17
61st Martin Simmons IND M55 119:45
m10 David Andrews BOK M70 58:15
m9 Louise Tonge BOK W45 62:35

LG

Splits

3.5km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tim Carr BOK M50 44:44
2nd Rebecca Ward NGOC W14 45:33
3rd Samantha Harris NGOC W35 47:19
4th Rob Morgan BOK M45 47:25
5th James Hillier BOK M45 47:42
6th Ian McBraida   M55 50:26
7th Edith Stagg BOK W14 54:03
8th Carol Sands BOK W65 54:06
9th Fraser Dixon DEVON M14 57:36
10th Bryony Stagg BOK W14 58:54
11th Ian Barrett   M40 61:43
12th Sheila Miklausic NGOC W65 62:14
13th Henry McBraida KSODA M16 68:21
14th Abi Ehrlich RHOKS W16 69:24
15th James Rossington BOK M16 71:53
16th Dave Gray BOK M70 75:39
17th John Parfitt BOK M18 77:49
18th Robin Halsey IND M50 81:33
19th Bernhard Hagen RHOK   97:23
20th Ellie Naraidoo IND W18 103:32
21st Jessica Miklavsic NGOC W35 111:35
22nd Lynn Harding BOK W60 111:37
w11 Callum Chamberlain KSODA M16 62:03
m10-11 Jamie Dale KSODA M14 88:31

O

Splits

3.1km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Morgan BGS M14 25:49
2nd Bobby Godley DEVON M14 27:13
3rd George Oldridge DEVON M14 30:47
4th Sebastian Crow BOK M14 31:11
5th Joe Cunliffe DEVON M14 31:55
n/c Ella May Rush BOK W12 32:58
6th Georges Boutin KESO M16 36:02
7th Adam Ostrowski BOK M16 40:19
8th Ira Thompson BOK M14 42:13
9th Sarah Langford IND W40 46:57
10th Debbie Anderson BOK W45 48:49
11th Claudia Spice   W14 48:57
12th Lori Peacock IND W55 49:53
13th Rose Taylor HOC W12 49:55
14th Ian Rowlinson IND M50 54:36
15th Emily York IND W14 58:45
16th Elizabeth Cope BOK W60 66:41
17th Aidan Collinson WYEVENT M12 70:05
18th Grace Hillier BOK W16 74:40
19th Patricia Walker BOK W75 90:34
20th Angus Martin KSODA M14 117:40
dns rtd Michael Webber DEVON M14  

SG

Splits

3.8km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Hambleton SARUM M70 46:15
2nd Frank Ince SWOC M75 47:04
3rd Bill Vigar QO M80 51:37
4th Tony Milroy QO M65 54:28
5th Robert Narbett BOK M50 55:03
6th Robert Teed NGOC M75 56:07
7th Charlie Harden KSODA M14 60:48
8th Elsie Hargreaves KERNO W70 60:53
9th Alice Parfitt BOK W21 64:27
10th Roger Craddock QO M75 64:50
11th Simon Walker DEVON M50 70:04
12th Robin Walker BOK M75 71:34
13th Graham Tough SWOC M70 72:32
14th Neil Connelly BOK M70 73:03
15th Joan Hambleton SARUM W75 74:06
16th Susan Colbert SWOC W70 82:47
17th Adrian Dawson SARUM M55 82:53
m1-3 rtd Anne-Marie Hillier BKO W65  
m3-4 m6-7 Sally Thomas BOK W70 68:48
m7-12 Alan Mackenzie BOK M65 79:39

W

Splits

1.9km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Reuben Lawson TUT M12 9:19
2nd Finlay Anderson BOK M12 10:56
3rd Seth Lawson TUTS M10 10:57
4th Ollie Boutin KPSO M10 10:59
5th Ella May Rush BOK W12 11:04
6th Joe Watt KPSO M12 11:48
7th Louisa Halsey IND W10 12:10
8th Jessica Bowen IND W10 14:10
9th Isabelle Halsey IND W12 14:14
10th Matilda Knox Cartwright IND W12 14:43
11th Annie Leese BOK W12 15:00
12th Ruby Jephrote RHOC W10 15:29
13th Daisy Fretwell IND W12 15:31
14th Jack Barrett   M12 16:01
15th Amy Foster IND W12 16:16
16th Leni +1 Hagen IND W10 16:32
17th Isabelle Tonge BOK W10 16:42
18th Hannah Burbidge IND W10 16:54
19th Emma Barrett   W10 18:26
20th Isaac Anderson BOK M10 18:42
21st Hattie Leese BOK W10 21:58
22nd Sophie Leathwood BOK W7 28:09
23rd Cosmo & Andrew Murray   M10 29:24
24th Erin Murrin   W4 32:14

Y

Splits

2.1km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jessica Ward NGOC W12 11:40
2nd James Robinson DEVON M14 13:29
3rd Molly Pilling BGS W12 13:51
4th Hugo Hedges DEVON M14 14:25
5th Emily Leathwood BOK W7 15:26
6th Alberta Fryer KPSO W12 16:37
7th Emma Johnson RHOK W12 16:52
8th Rohan Harvey KPSO M12 16:59
9th Ginny Watt RHOK W12 18:53
10th= Sylvain Fabre IND M45 23:25
10th= Nina Fabre IND W12 23:25
12th Rowan Murrin   W7 24:32
13th Rosie Durston +3 TUT W10 25:49
14th Elodie Carr IND W12 26:25
15th Phoebe Murray RHOK W12 26:52
n/c Isabelle Halsey   W12 28:24
16th William Watson IND M12 45:22
m1-3 m5-7 Mia Rowlinson JKHS W13 88:09