...return to index

Brown

Splits

8.1km 275m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Matthew Whipple BOK M21 53:38 1:21
2nd Adam Potter BOK M21 57:52 1:35
3rd Geoff Ellis RAFO M40 65:34 4:14
4th Michael Hallett BOK M20 65:41 2:08
5th Mark Burley BOK M21 67:35 1:38
6th Matthew Owen BOK M50 71:31 3:10
7th Kit Grierson DEVON M21 72:41 2:08
8th Andy Wilson IND M45 82:03 3:13
9th Ben Green TVOC M40 82:21 5:27
10th Nick Gracie BOK M45 83:07 5:09
11th Patrick Wooddisse NGOC M45 84:19 2:26
12th Nick Rickard BOK M40 86:25 3:05
13th Ho Ching Chiu UBOC M21 88:00 6:00
14th Richard Hudson BOK M50 89:50 11:49
15th Nick Dennis BOK M55 91:08 5:41
16th Chris Turner WIM M50 92:50 5:05
17th Adam Hampshire BOK M40 93:26 8:55
18th Christian Saxtoft BOK M55 93:32 2:18
19th Scott Bailey BOK M45 94:03 2:17
20th Jamie Hayward BOK M21 94:55 4:06
21st Piers Stockwell BOK M40 97:47 3:21
22nd Darrell Read BOK M21 110:57 18:42
23rd Tom Ridgway BOK M50 117:51 3:03
24th David Faulkner BOK M55 128:12 3:05
m6-26 Alan Brown NGOC M65 29:20 11:09
m19-26 Clive Hallett BOK M50 52:14 2:37
m11-17 m24-25 James Brown IND M21 69:26 22:36
m19-24 Peter Stagg BOK M45 79:41 17:58
disq Alan Honey BOK M55 85:27 2:10
w9 Charles Daniel BOK M60 93:20 7:54
m22-26 Janini Doggett IND W35 126:48 16:49

Blue

Splits

5.0km 215m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Phil Murray BOK M50 47:16
1st Jolyon Medlock WSX M40 52:04
2nd Matt Leathwood BOK M40 53:14
3rd Owain Jones BOK M35 55:53
4th Abigail Kerr UBOC W21 56:19
5th Rachel Leathwood BOK W40 56:45
6th Mark Saunders BOK M55 57:46
7th Duncan Innes SWOC M55 57:59
8th Pete Maliphant BOK M60 58:26
9th Chloe Potter BOK W20 60:05
10th Alison Simmons BOK W60 60:55
11th John Simmons BOK M65 61:05
12th Harry Stagg BOK M16 61:12
13th Jeff Pakes QO M45 62:35
14th Christine Farr SWOC W40 63:31
15th Tommi Grover BOK M40 64:28
16th Alice Bedwell BOK W55 64:55
17th George Lovesmith BOK M35 65:44
18th David Harper GO M60 66:14
19th Adam Bennett IND M40 69:25
20th Brian Johnson WIM M65 70:09
21st Rachel Dennis BOK W50 70:15
22nd Adrian Wise SN M55 74:09
23rd Steve Robertson QO M60 74:30
24th Alina Rotaru IND W35 74:42
25th Rob Taylor HOC M45 75:17
26th Trevor Crowe BOK M65 77:25
27th Tereza Maria Rush BOK W35 79:23
28th Carolyn Dent BOK W55 81:29
29th James Ian Hayward BOK M50 81:49
30th Phil Warry BOK M60 82:48
31st Ian France BOK M60 84:30
32nd Elizabeth Treherne BOK W45 85:23
33rd Finn Merlett BOK M20 85:26
34th Ashley Cooper BOK M60 85:48
35th Simon St Leger-Harris BOK M60 86:33
36th Mark Quilliam NGOC M45 90:24
37th Ian Purnell QO M45 107:02
rtd Peter Foster BOK M60  
m6-13 Robin Watkinson BOK M60 58:14
m14-16 Trevor Henegan IND M45 156:29

Green

Splits

3.6km 155m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jim Bailey BOK M14 39:33
2nd Andrew Graham BKO M60 55:39
3rd Matthew Pickering UBOC M21 55:45
4th David Palmer BOK M70 55:51
5th Jackie Hallett BOK W60 55:59
6th Chris Betts SWOC M45 57:46
7th Jo Foster BOK W60 61:30
8th Ted McDonald BOK M70 62:11
9th John Mills SWOC M65 65:04
10th David Potter BOK M55 65:27
11th Chris Green QO W55 66:14
12th Peter Ribbans SWOC M60 68:22
13th Kevin Howe BOK M50 68:34
14th Alasdair Forsyth BOK M45 68:55
15th Tim Merlett BOK M55 69:44
16th Christopher Moon BOK M65 71:33
17th Jess King BOK W18 72:19
18th Martin Evans BOK M50 72:30
19th Judith Taylor HOC W50 72:38
20th Tony Hext QO M65 73:31
21st David Roscoe BOK M21 75:04
22nd Carol Iddles BOK W60 76:59
23rd Michael Molloy SPLOT M55 77:52
24th Alice Owen BOK W40 78:08
25th Vicki Hasaballa BOK W50 78:20
26th Steve Alexander BOK M65 78:44
27th Rachel Potter BOK W16 78:45
28th Tony Lloyd BOK M60 79:17
29th Robert Green QO M55 79:23
30th Dave Urch BOK M65 80:35
31st Ashley Ford HOC M65 83:22
32nd Richard Rossington BOK M55 83:27
33rd Peter Colbert SWOC M65 85:16
34th Michelle Barrows BOK W45 89:07
35th Kerry Hudson IND W21 94:20
36th Chris Cudmore QO M65 94:35
37th Amy Curtis BOK W45 98:16
38th Caroline Potter BOK W55 98:35
39th Fraser Gray BOK M35 100:16
40th Barbara Ford HOC W60 133:33

Short Green

Splits

3.4km 50m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Dudley Budden BOK M70 37:00 4:27
2nd Ruby Owen BOK W14 43:38 2:41
3rd Rob Morgan BOK M45 49:22 15:40
4th Celia Watkinson BOK W55 49:31 3:12
5th Sue Hands WIM W65 49:48 6:44
6th Frank Ince SWOC M75 50:18 10:34
7th Stephen Williams QO M60 53:08 13:42
8th John Woodall NOC M75 54:23 4:26
9th Anthony Nineham BOK M60 55:04 7:15
10th Sarah Ridout DEVON W35 56:49 5:42
11th Jacob Shirvington QO M10 60:39 7:55
12th Susan Colbert SWOC W70 66:16 6:18
13th Julia Robertson QO W60 69:58 5:41
14th Martin Grixoni RMOC M35 79:58 3:52
15th Victoria Holbrook IND W21 81:59 4:17
m4 Matthew Fautley IND M50 40:09 11:27
m11-13 Anne Palmer BOK W65 46:51 3:48
m13 Cathy Cudmore IND W60 105:47 17:46

Light Green

Splits

3.0km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Luke Errington IND M40 35:01
2nd Alex Betts SWOC M14 37:47
3rd Guy Owen BOK M12 43:39
4th Chris Atkins BOK M35 46:28
5th Louis Snow BOK M16 46:44
6th Edith Stagg BOK W14 58:35
7th Jack Barrett +1   M12 61:27
8th Simon Lott BOK M40 62:27
9th Helena Fielder BOK W35 67:23
10th Vicky Betts SWOC W45 78:40
11th Elizabeth Cope BOK W60 106:45
12th Thomas Betts SWOC M12 117:58
m5-12 Pat Grenfell BOK W85 60:07

Orange

Splits

2.5km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Heather Green QO W14 28:08
n/c Rose Van-Gouler +1   W21 32:34
2nd Sally Dodge   W21 32:40
3rd James Hillier BOK M45 33:12
4th Ella May Rush BOK W12 34:24
5th Maider Elicegui IND W40 34:47
6th Yvonne Green TVOC W21 35:14
7th Dougal Anderson BOK M40 38:50
8th Cindy Crossland BOK W45 43:22
9th David Crossland TACH M45 43:26
10th Georgie Winburn + 2 IND   50:03
11th Lori Peacock IND W55 50:47
12th Rose Taylor HOC W12 63:34
13th Celia Howe BOK W55 70:23
14th Christopher Green QO M16 75:58
15th Joe Quilliam IND M12 87:11
16th Caroline Oliver BOK W45 101:49
17th Euan Jones IND M12 118:03
18th Tracey Stone IND W50 127:45
m5-8 Sam Morgan BOK M14 33:23
m3 Hayden James IND M35 87:48
m8 Heather Ottaway IND W45 117:08

Yellow

Splits

2.4km 20m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Ella May Rush BOK W12 17:50
1st Lyra Medlock WSX W10 19:28
2nd Carys Holloway IND   20:51
3rd Finlay Anderson BOK M12 21:32
4th Saioa Galvin & Uxue Galvin IND W12 27:36
5th Alec Errington BGS M10 28:14
n/c Ben Gracie + 1   M10 29:52
6th Ella Fullman + 1 BGS W10 30:59
7th Sophie Kerswell RMJS W12 32:26
8th Hazel Forsyth BOK W12 35:26
9th Lara Hillier BOK W12 35:27
n/c Oliver Woodall IND M10 35:54
10th Asier Galvin   M10 39:05
11th Keira Iles   W10 39:51
12th Isaac Anderson BOK M10 40:57
13th Peter Mumby BOK M65 44:04
n/c Jerry Gradski + 1   M35 52:35
n/c Joshua Harding & Lynn Harding   M10 61:59
n/c Emma Lewis & Julia Eaves IND W10 88:09
m4-10 Annie Leese ROHKS W12 43:59

White

Splits

1.5km 5m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dolly RHOK W10 12:09
2nd Eskarina Medlock WSX W10 13:37
3rd Andrew Ellis RAFO M10 14:18
4th Annie Leese BOK W12 16:36
5th Hattie Leese BOK W10 19:46
6th Ann Luiza Heyes   W14 20:45
7th Stan Dixon IND M3 43:35
n/c Martha Wilson IND W10 44:55