...return to index

Blue

Splits

6.5km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Mitchell SBOC M21 35:13
2nd Kit Grierson DEVON M21 37:18
3rd Eddie Narbett BOK M18 37:30
4th Tom Dobra UBOC M21 39:09
5th Megan Carter-Davies MWOC W21 39:26
6th Matthew Pickering UBOC M21 40:25
7th Mark Burley MDOC M21 40:26
8th Richard Purkis NGOC M21 42:52
9th Chloe Potter BOK W20 42:57
10th Thomas Cochrane NGOC M21 44:06
11th Paul Gebbett BOK M45 45:35
12th Owain Jones BOK M35 45:54
13th Caroline Craig NGOC W21 46:40
14th nick gracie BOK M45 46:59
15th Andrew Campbell MOR M50 47:28
16th David Hunt BOK M55 47:56
17th Tommi Grover BOK M40 48:37
18th Richard Hudson BOK M50 48:57
19th Jamie Hicks SOC M21 49:20
20th Nick Biggs IND M40 49:27
21st Scott Bailey BOK M45 49:52
22nd Jane Baldock BOK W35 49:59
23rd Michael Hallett BOK M20 50:20
24th Matthew Owen BOK M50 50:26
25th Keith Agmen BOK M21 51:14
26th Tereza Maria Rush BOK W35 51:16
27th Jon Urch   M40 51:35
28th Alan Honey BOK M55 52:50
29th John Orton NWO M60 53:13
30th Darrell Read BOK M21 53:53
31st Jamie Hayward BOK M21 53:54
32nd Tom Birthwright NGOC M35 54:17
33rd Adam Bennett IND M40 54:22
34th Sandy Burgon BOK M60 55:40
35th Peter Dyer     56:00
36th Matt Frazle   M35 58:15
37th Nick Dennis BOK M55 58:18
38th Fraser Gray BOK M35 58:21
39th Lawrence Jones UBOC M21 59:59
40th Michael Lai UBOC M21 60:31
41st David Faulkner BOK M55 61:04
42nd Mark Quilliam IND M45 61:26
43rd Chris Hale BOK M45 61:57
44th Helen Kelsey BOK W60 62:34
45th Rachel Dennis BOK W50 62:38
46th Chris Porter BOK M55 64:43
47th Tim Sands BOK M65 65:42
48th Chris Johnson BOK M60 65:44
49th D Lees-Smith IND M21 66:56
50th Gerry Ashton NGOC M60 68:00
51st Richard Rossington BOK M55 73:06
52nd Ian France BOK M60 76:04
53rd Martha Wheeler & Daryl Phillips IND   76:26
m9 Adam Hampshire BOK M40 54:55
m18 Carolyn Dent BOK W55 57:59
m14 Chris Tongue   M21 63:17

Green

Splits

4.5km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Simmons BOK M65 38:03
2nd Alison Simmons BOK W60 39:27
3rd Ed Pemberton IND M21 39:58
4th Clare Howes BOK W21 40:33
5th Graham Hartley QO M50 41:03
6th Pete Maliphant BOK M60 43:24
7th Jackie Hallett BOK W60 44:26
8th Chris Atkins BOK M35 46:01
9th David Palmer BOK M70 47:38
10th Christopher Moon BOK M65 47:55
11th Martin Light NWO M55 50:31
12th Matt Milkins IND M45 50:32
13th Katy Dyer BOK W65 50:57
14th Ruby Owen BOK W14 51:24
15th Alice Owen BOK W40 51:33
16th Richard Worrin   M45 51:49
17th Tony Hext QO M65 52:53
18th John Weyman NWO M55 53:14
19th Rob Narbett BOK M50 53:55
20th Gwen Tanner BOK W55 53:56
21st Carol Sands BOK W65 54:15
22nd Caroline Potter BOK W55 54:49
23rd Neil Connelly BOK M70 55:15
24th Jenny Selley BOK W60 56:12
25th Rachel Khan UBOC W21 57:31
26th David Potter BOK M55 58:01
27th Wilf Thompson BOK M16 58:44
28th Brian Curtis BOK M65 59:32
29th John Parfitt BOK M70 61:53
30th Susanne Andersen BOK W55 63:19
31st John Fielder BOK M70 63:42
32nd Sue Ashton NGOC W65 66:25
33rd Debbie Anderson BOK W45 66:51
34th Mike Forrest BOK M60 67:53
35th Anne Palmer BOK W65 72:25
36th Robin Walker BOK M75 73:39
37th Rich Kenington BOK M60 75:24
38th Helena Fielder BOK W35 85:23
39th Paul & John Lewington IND   117:30
w5 Bruce Martin IND M45 44:12

Orange

Splits

3km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Guy Owen BOK M12 19:41
2nd Ella May Rush BOK W12 23:56
3rd Finlay Anderson BOK M12 26:17
4th Joe Quilliam IND M12 27:37
5th George Gracie BOK M10 33:52
6th Alice Parfitt BOK W21 37:11
7th Tony Noott BOK M80 38:41
8th Elizabeth Cope BOK W60 44:53
9th David Lee NGOC M80 45:00