...return to index

Blue

Splits

6.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Adam Potter BOK M21 34:32
2nd Mark Burley MDOC M21 39:51
3rd Paul Caban INT M50 40:46
4th Mike Hopkins BOK M21 40:55
5th Owain Jones BOK M35 41:14
6th Jim Bailey BOK M14 41:29
7th Nick Gracie BOK M45 42:10
8th Matthew Whipple BOK M21 42:33
9th David Hunt BOK M55 44:05
10th Chris Green BOK M21 44:23
11th Paul Gebbett BOK M45 44:37
12th Matthew Pickering UBOC M21 44:44
13th Jamie Hicks SOC M21 47:40
14th Jane Baldock BOK W35 47:42
15th Tommi Grover BOK M40 48:08
16th George Lovett   M35 48:26
17th Tereza Maria Rush BOK W35 48:34
18th Alan Nesbit QO M55 48:52
19th Alan Honey BOK M55 49:34
20th Rachel Leathwood BOK W40 50:06
21st Clare Howes BOK W21 50:08
22nd Matthew Owen BOK M50 50:34
23rd Nick Dennis BOK M55 51:49
24th Peter Shirvington QO M40 52:24
25th David Faulkner BOK M55 53:55
26th Sandy Burgon BOK M60 54:20
27th Peter Webb   M35 54:31
28th Rob Hick WSX M55 55:52
29th Rachel Dennis BOK W50 57:36
30th Tim Sands BOK M65 57:46
31st Ryan Kestle IND M35 58:07
32nd Fraser Gray BOK M35 58:30
33rd= Lindsey Kestle IND W21 60:25
33rd= Kate Millard IND W21 60:25
35th Elizabeth Treherne BOK W45 60:30
36th David Palmer BOK M70 61:19
37th Chris Hale BOK M45 64:34
38th Colin Welch BOK M55 65:13
39th Richard Rossington BOK M55 65:37
40th Mark Dyer BOK M65 66:38
41st Carolyn Dent BOK W55 67:10
42nd Simon St Leger-Harris BOK M60 69:41
43rd Jim Mallinson SLOW M65 72:49
dns m1-19 Ian Purnell QO M45  
m16 Darrell Read BOK M21 52:40

Green

Splits

3.975km

Pos Name Club Age Class Time
1st Alison Simmons BOK W60 33:16
2nd Graham Hartley QO M50 33:18
3rd John Simmons BOK M65 33:25
4th Chris Atkins BOK M35 36:47
5th Helen Kelsey BOK W60 38:06
6th David Potter BOK M55 38:31
7th Ruby Owen BOK W14 40:13
8th Alice Owen BOK W40 40:26
9th Chris Johnson BOK M60 43:02
10th Martin Evans BOK M50 43:20
11th Venla Kantola GUOC W21 43:21
12th Jenny Selley BOK W60 43:50
13th Phil Murray BOK M50 44:49
14th Pat MacLeod NGOC M70 44:50
15th Carol Sands BOK W65 46:01
16th Tony Hext QO M65 46:07
17th Joe Whittome   M21 46:21
18th Caroline Potter BOK W55 46:30
19th Sarah Ridout DEVON W35 46:58
20th Robert Simpson   M21 48:02
21st John Weyman NWO M55 48:26
22nd Martin Light NWO M55 48:41
23rd Katy Dyer BOK W65 49:03
24th Paul Taunton NGOC M65 49:41
25th Neil Connelly BOK M70 51:42
26th Brian Curtis BOK M65 51:57
27th Bryony Balen   W21 52:33
28th John Fielder BOK M70 53:18
29th Kate Maliphant BOK W55 53:38
30th Anne Palmer BOK W65 54:43
31st Susanne Andersen BOK W55 54:59
32nd Judy Nesbit QO W55 57:44
33rd Mike Forrest BOK M60 59:56
34th Robin Walker BOK M75 62:56
35th Lynn Harding BOK W60 71:17
36th Helena Fielder BOK W35 71:42
37th Lori Peacock BOK W60 83:58
m10 Simon Baldock, Josh Biggs, Claire Whittle BOK M35 50:53

Orange

Splits

2.225km

Pos Name Club Age Class Time
1st Guy Owen BOK M12 15:14
2nd Ella May Rush BOK W12 19:16
3rd Richard Young BOK M21 24:41
4th Roderick Green BOK M60 32:23
5th Ben Collins + Phillip Collins   M10 34:49
6th Jo Thomas MAY ELT M10 35:03
7th Sarah Perry IND W35 38:41
8th Aaron Perry IND M10 38:45
9th Emma Perry IND W14 38:46
10th= Danielle Binde + Ieva Vaersa   W10 43:25
10th= Tennesha Gravanti   W21 43:25
12th Hayden James BOK M35 46:51
dnf Amy Curtis BOK W45  
m6 Inigo + Lucy Waugaman Read   M10 35:17